k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Zbavit se sousedovic psa

13. 10. 2019 — k47

Poslední dobou nemůžu spát. V noci začne štěkat něčí podvraťák a vydrží vydávat zvuky bez přestávky aspoň hodinu. Krása. V půl třetí se zblázní, začne řádit v předsíni a tak ho majitelé vypustí ven, aby je nerušil, ale zato začne otravovat široké okolí. Hodinu. Možná víc. Bez přestávky. Díky moc za vaší ohleduplnost.

Když jsem nemohl zabrat, začal jsem na internetu hledat způsoby, jak beze stop a bez podezření zabít psa. Jak jinak. Nikoho by nemělo překvapit, že na internetu existují místa, kde člověku ochotně poradí. Některá z nich jsou diskuzní vlákna archivovaná víc jak deset let pro potřeby budoucích generací.

Nejjednodušší řešení problému představuje jed na krysy. Ten je účinný, ale není příliš nenápadný. Když zvíře pojde za podezřelých okolností a vypadá to jako otrava, vzbudí to podezření. Navíc jed musíte koupit a to i když neplatíte kartou (což byste neměli, tak jako tak), zanechává stopy a svědky.

Otázka „kdo si nedávno koupil jed na krysy“ má menší perimetr, než „kdo si tu nedávno koupil čokoládu“. Jed jen pár lidí, čokoládu skoro všichni. Jak se té bezesné noci ukázalo, celá plejáda běžných potravin je pro psy jedovatá a může s trochou štěstí přivodit smrt: Makadamiové ořechy, víno, rozinky, sladidlo xylitol, cibule, česnek, nikotin, čokoláda (hlavně černá)některé květiny. Zabalte zvolený prostředek odplaty do koule masa, hoďte přes plot a vychutnejte si klid.

Ne že bych tenhle čin spáchal nebo chtěl. Nedává to smysl teď, když jsem tu napsal něco, co by bylo de facto doznání k činu. Navíc dle zákona hrozí pokuta až 500k za zabití zvířete a až 200k za propagaci týrání zvířat a tenhle blok textu se technicky kvalifikuje jako propagace. V zákoně se píše:

Za propagaci týrání se považuje zejména […] zveřejnění popisu, […], které navádí k postupům, […] usmrcování, […] a zásahům do jeho zdravotního stavu […]

Nicméně všechno se dá najít na wikipedii, když budete vyhledávat spojení „toxicity in dogs“.

píše k47, ascii@k47.cz