k47.cz
výběr kolo foto makro povídky kultura
koronavirus TECH ▞▞ | twitter RSS
komentáře článku 

Zbavit se sousedovic psaText komentáře


Anonymous (2019-10-15 10:57)
Hmm, zkusil jsem chvíli duckduckit a objevil existenci jakéhosi antištěku, např zde: https://www.chovame.cz/forum/psi/antistek-mate-zkusenost-195771-183/

Osobní zkušenost nemám.

Prototyp, který by při detekci štěkotu spustil pískání, by asi šel udělat poměrně jednoduše s notebookem, mikrofonem detekujícím štěkot, a ultrazvukovým reprákem. I když otázka je, jak ze zvukovky dostat třeba 30Khz vlnu, možná by se k tomu musel ještě ubastlit nějakej sinusovej generátor.. a výstup z něj by se musel zesílit, nevím jestli běžný audiozesilovače nějak neořezávaj neslyšitelný frekvence..


k47 (2019-10-15 21:07)
Rozpoutat technologický teror bude zajímavější a zábavnější.


noname (2019-12-09 15:34)
v tom popisu čiností vedoucích k terminaci štěkacího zvířete:
chybí osvědčený postup, fridex smíchat s potravou pro psa( typicky nechat nasáknout suché psí granule, přimíchat třeba paštiku).
Pokud pes běhá volně po vesnici, nasypat granule na okraj cesty, počkat až se zakouskne a protnout trajektorii automobilu s místem výskytu štěkače( 50 km/h stačí).
Pokud je místo klidné a máte vzduchovku tak umístit konec trajektorie diabolky na ucho štěkače( z profilu), nebo mírně nad optické čidla(při čelním průmětu). Stačí když projde jednou stranou lebky- zatřepe nožkama a můžete odklidit chlupáče do popelnice nebo někam na klidné místu u lesa, kde se příroda o zbytek postará.


píše k47 & hosté, ascii@k47.cz