k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Margaras Unlimited

— k47

Margaras je označení pro jinak bezejmennou organizaci specializující se na zpravodajské a výzvědné služby, vyšetřování a prodej informací. Jde o obrovskou firmu fungující v úplném utajení, která nemá žádnou veřejnou tvář.

Jméno Margaras Unlimited není oficiální označení. Bylo firmě přiděleno skupinou bloggerů a konspiračních teoretiků, kteří začali něco tušit krátce po únicích emailů ze společnosti Stratfor. Jde o jméno fiktivní organizace z románu Williama S. Burroughse Západní země, kterou autor uvádí slovy: […] mezinárodní zpravodajské službě, která není zavázána věrností žádné zemi ani žádné známé skupině.

V konspiračních kruzích se rychle začalo spekulovat, co je vlastně Margaras zač. I přes nedostatek informací se většina konspirátorů schoduje na tom, že Margaras je velice nebezpečná a rutinně provádí vraždy a atentáty.

Na Margaras má kontakty redakce Le Revolver De Verre, která je používá k nákupu prvotních vodítek k reportážím. Kontakt také možná mají poetové kolem Starce z Hory. Ti přes ně doručili balík Adamovi K. a Peovi do Skotska, ale možná se jen snažili, aby to tak vypadalo (viz Katedrála). Dobré kontakty měli Bratři Karamazovi (Šmída, Nievald, Hlinomaz a zesnulý Herzmann), kteří je využívali pro své aktivity soukromého boje proti kriminalitě.

píše k47, ascii@k47.cz