k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

BlackHat

— k47

BlackHat (také psáno: BlackHât nebo Blâck) je skupina hackerů, která původně pochází z FELu (Fakulty Elektrotechnické ČVUT) z doby, kdy tam začínali studovat Adam K., Peo a Ruby (2006-2007).

Původní BlackHat tvořilo pět script kiddies/black hat hackerů, kteří byli mladí, sebejistí a měli pocit, že jsou nezranitelní a nic se jim nemůže stát. Těchto prvních pět členů se identifikovalo tím, že skutečně nosili černé klobouky a nestarali se, jestli někdo ví, co dělají. Používali přezdívky Craig, Eve (psáno EV∃), Mallory, Trudy a Oscar, podle jmen používaných pro protivníky v popisu krypto algoritmů v Applied Cryptography od Bruce Schneiera.

Další generace také převážně pocházela z FELu a znala se mezi sebou osobně aspoň od vidění, ale už nehlásila svojí příslušnost tak okatě a nenosila černé klobouky. Do této druhé generace patřil Peo (který používal nick Wendy) i Ruby (které říkali Raiden) a dalších asi šest lidí.

BlackHat se pak dál rozrůstal mimo FEL a přidávali se k němu další lidé, kteří se už neznali osobně, ale jen přes své pseudonymy. Do téhle generace mimo jiné patří Michael Ellis (který může, ale také nemusí být Trudy z první generace), který posléze začal přetvářet BlackHat na organizaci volně propojených spolupracujících hackerů, kteří se neznají osobně, komunikují pseudonymně, a každý toho ví na kohokoli jiného tolik, že kdyby kdokoli dezertoval a vyzradil policii, ostatní na něj mají dost špíny, aby ho potopili. Michael Ellis byl paranoidní a manipulativní a doktrínu vzájemného zničení považoval za nezbytnou k tomu, aby celá organizace mohla fungovat i nadále.

Ellis poté založil organizaci Corporal Cortex (CC), která sloužila jako oficiální proxy firma jeho nelegálním aktivitám. Do CC naverboval velkou část hackerů z BlackHat, kteří tam dělali na legálních věceh, ale po pracovní době spolupracovali s Ellisem na nelegálním byznysu. Nikdo z nich nevěděl, že v CC pracuje víc lidí z BlackHatu (neznali se osobně, jen přes svoje online přezdívky) a že celá operace je na obou stranách ovládána Ellisem. Velice manipulativní Michael Ellis je najal proto, aby nad nimi něl kontrolu a mohl si je hlídat a mohl je najmout jedině proto, že o nich věděl mnohem víc, než oni věděli o něm a každou pracovní pozici vytvořil danému členovi BlackHatu na míru přesně tak, že nemohl odmítnout.

Peo (pod přezdívkou Wendy) byl členem BlackHatu jenom v jeho začátcích a i v té době ho nudilo, co ostatní členové dělají. Začal se bavit tím, že ostatním kazil jejich operace a za několik měsíců jim zhatil mnoho krádeží hesel a čísel kreditních karet a šíření malware a botnetů a spamování a členové BlackHatu tak přišli o stovky tisíc dolarů (nedělal to z morálních důvodů, ale jen proto, že ho to bavilo). Proto ho začali k smrti nenávidět a toto nepřátelství částečně zesláblo až po pádu Corporal Cortex, kdy s Adamem K a Peem uprchlíci z CC vyhlásili operativní příměří.

Ruby (pod přezdívkou Raiden) byla také původním členem BlackHat a vydržela déle než Peo, ale po určité době sama odešla a začala se věnovat jiným věcem (opět ne z morálních důvodů). I když se s ostatními novými členy skoro vůbec nebavila, zanechala po sobě odkaz. Všichni ji měli rádi (možná proto, že to byla jediná dívka) a pamatovali si všechny skvělé věci, které udělala. Po jejím odchodu staří členové novým členům vykládali o mystické Raiden a všechny její skutky se začaly zveličovat. Během let její osobnost nabyla určité mystické kvality a i když nebyla dlouhou dobu aktivní, všichni si ji velice vážili i když nevěděli, kdo to je.

Zatímco BlackHat nesnášel Pea (a nenávist k němu se přenesla na nové členy podobně jako Rubina sláva), o Adama K. se příliš nezajímal. Adam K. se častokrát takzvaně dostal do přestřelky. Michael Ellis, ale nesnášel Pea i Adama K. a aktivně se jich snažil zabít. To on koncem roku 2007 zinscenoval Peovu smrt a v důsledku toho se Adam K. pokusil o sebevraždu (Do ledovce vytesán), ale byl čirou náhodou zachráněn (Svědectví o chorobě).

Protože si Adam K. a Peo uvědomovali, jakou hrozbu pro ně Ellis představuje, rozhodli se, že ho musí za každou cenu odhalit a předat do rukou spravedlnosti. To se jim nakonec podařilo, když, po mnoha marných pokusech pokořit Ellise v jeho živlu, jednoho dne přijeli do datacentra CC, naložili pár serverů do dodávky a zmizeli. Data, která získali, stačila k tomu, aby rozpletli síť Ellisovy konspirace a odhalili rozsah jeho organizace a získali dostatečné množství informací na to, aby policie začala svoje pátrání. I když se jim Ellise nikdy nepodařilo chytit, mělo to za následek rozpad Corporal Cortex a mnoho hackerů z BlackHatu se dozvědělo, že pracovali spolu. Tito jsou zmiňováni jako Uprchlíci z CC (Bar Cenzura, End-time #3, Kafe v pět, Strange Bedfellows a nekanonicky Dům na okraji dějin) a posléze s Peem a Adamem K. uzavřeli operativní příměří a začali pracovat jako white hat hackeři. Ale jak čas šel dál, postupně se začali odvracet k nelegálním aktivitám, možná proto, že Ellis nikdy nebyl dopaden, stále operoval ve stínech a přitahoval k sobě bývalé kolegy.

V povídce Kafe v pět (která se odehrává v první polovině roku 2014) se zmiňuje, že Craig – jeden z prvních členů BlackHat – se zastřelil a jeho tělo našli v lese. V té samé povídce Mallory kontaktovala Ruby.

1. generace

2. generace

3. generace (už nechodili na FEL, někteří z nich jsou starší než 1. a 2. gen)

další lidé:

Adam K. později používal přezdívku niggerfaggot nebo nggrfggt, v době doomsday-party blogu se začal podepisovat NEVERYOUNG (to jméno se mu zjevilo ve snu).

Malej Marty začal online vystupovat jako fuckboi, Gabriel jako boipussi.

postupem času se vytvoří několik skupin:

píše k47, ascii@k47.cz