k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Vrak lodi ve středu Sahary

publikováno 14. 12. 2003 od k47

Vrak lodi ve středu Sahary

Leze na mě podivná nálada. Připadám si, že je mi v něčem strašně křivděno. Asi jako když pracuju a nedostanu za to výplatu. Do toho všeho se vkrádá pocit zmaru. Asi jako když loď najede na břeh v prostředku Sahary. Dneska si to nezasloužím. Dneska ne. Možná bych měl vysadit, ale soukolí společnosti mě zase dostane a mě čekají ty nejhorší zážitky, které civilizace nabízí: deskriptivní geometrie, chemie & školní jídelna.

Zabijte je všechny

Tažení proti bezvěrcům není až zas tak špatná záležitost. Já sám nevěřím. Nutno podotknout: už nevěřím. Nevěřím dost sám sobě, natož abych věřil jiným.

Udělat tažení na podobné existence bez víry jako já - svět by se vyčistil, ale hnil by postaru, jako vždy.

Odpadky v ulicích

Jednou jsem procházel po náměstí v jednom Malém městečku a všude po zemi se válely odpadky. Koše a popelnice byly narvané, kolem nich hromady krabic a pytlů, lampy svítily a vítr si za šustivých zvuků pohrával s odpadky. Romanticky nechutné. Napadlo mě: "Co se tady děje?" Nic. Zvykejte si, bude to běžné. Jde to s námi od deseti k pěti.

Názor bolí

Názor jiných je potřebný, ale někdy trochu bolí. Říkejte pravdu, nic jiného nechci slyšet. To mi nevadí, ale občas zamrzí, že snaha člověka, často velká a usilovná snaha přijde vniveč, protože TO dané něco lidi nezajímá nebo si o TOM myslí, že jsou to messy. Nevadí mi názor. Avšak bolí, když se to nedozvím včas, abych svoje snažení zarazil. Je tady třeba jistá odezva.

Tyhle stránky dělám pro lidi, často po nocích a na úkor jiných činností, nic za to nechci. Je to jen pro vás, tak mi říkejte co chcete a žádáte.


Zasvěcený komentář po letech:

Už jsou to 3 roky a 3 měsíce. Přečetl jsem si to při rebuildu k47čky do php (3/2007) a působí to na mě tak, že jsem (konečně) pochopil a všiml si, že o stránky není takový zájem a jsem z toho zklamaný. Je to pochopitelné.

Jinak pasáž Odpadky v ulicích je založená na pravdě, to se skutečně v tom našem Malém Městečku (Říčanech) stalo; přímo náměstí bylo takto zaneřáděné. Taky musím říct, že asi tady někde vzniká místo jménem Malé Městečko, které se potom vyskytlo v několika povídkách.


14.12.2003


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

příbuzné články:
(z)Vrátili jsme se! 📷
Genesis 1. část
První věrný
Žijeme!
Hlavy strojů 📷
Ohlasy

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz