k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Nám vládne král, má jméno Heroin...

publikováno 24. 9. 2007 od k47

Svět se začal točit rychleji od té doby, co jsem se začal více účastnit dění na SASPI (sdružení amatérských spisovatelů). Je to server plný grafomanů, spisovatelů-závisláků, literárních sabotérů a jiných lidí, kteří vzali do ruky pero a začali s ním zabíjet. Smečka šestnácti set autorů, vytvořila téměř deset tisíc děl prózy a poezie, což je samo o sobě hezké a chválihodné, ale není to to hlavní zlato, které teče žilami SASPI. Skutečná síla spočívá v komunitě, která tam vznikla. Krásu a sílu komunit jsem poprvé pochopil, když jsem se začal zajímat o svobodný software. Stovky lidí jsou schopni vytvořit ohromná díla a neuvěřitelné zázraky. Komunita, to je heslo dne.

Na SASPI vznikla autorská komunita, ve které je opravdu radost pobýt a tvořit. Sice musí být každé vložené dílo schváleno redakcí a to může trvat několik dní, ale pak má veškerý "servis", který si člověk může přát. Ostatní čtou a komentují. Autor dostává odezvu, která je (světe div se) někdy i konstruktivní a to dost pomáhá v dalším uměleckém tápání. Pak jsou tam různé jiné kratochvíle, jako třeba workshopy na zadaná témata nebo extrašílená rychlovka, která má velice jednoduchá pravidla: zadané téma, 24 hodin času a limit 777 slov.

Jak jsem řekl: svět se točí rychleji. A nálada v tohle prostředí nutí člověka něco dělat, něco vytvářet, vyjadřovat se. Od doby, co jsem na SASPI jsem zase začal víc psát...

PS: Ale pořád píšu zatraceně málo a místo nějaké kreativní práce spíš mrhám čas.

kaja47 (autor poháněný šílenstvím)


17. září 2007 + 24. září 2007


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

publikováno 24. 9. 2007

příbuzné články:
Jaro číslo dvě + muž mnoha řemesel
Nepřestávejte nanávidět
Komunikační blok
Nepřestávejte nenávidět 2
Prostě spát...
Bude-li čas...

sem odkazují:
#298

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz