povídky foto kultura ostatní stripy
facebook twitter
ASCII blog doomsday party

k47.cz

24. 9. 2007

Nám vládne král, má jméno Heroin...

       

Svět se začal točit rychleji od té doby, co jsem se začal více účastnit dění na SASPI (sdružení amatérských spisovatelů). Je to server plný grafomanů, spisovatelů-závisláků, literárních sabotérů a jiných lidí, kteří vzali do ruky pero a začali s ním zabíjet. Smečka šestnácti set autorů, vytvořila téměř deset tisíc děl prózy a poezie, což je samo o sobě hezké a chválihodné, ale není to to hlavní zlato, které teče žilami SASPI. Skutečná síla spočívá v komunitě, která tam vznikla. Krásu a sílu komunit jsem poprvé pochopil, když jsem se začal zajímat o svobodný software. Stovky lidí jsou schopni vytvořit ohromná díla a neuvěřitelné zázraky. Komunita, to je heslo dne.

Na SASPI vznikla autorská komunita, ve které je opravdu radost pobýt a tvořit. Sice musí být každé vložené dílo schváleno redakcí a to může trvat několik dní, ale pak má veškerý "servis", který si člověk může přát. Ostatní čtou a komentují. Autor dostává odezvu, která je (světe div se) někdy i konstruktivní a to dost pomáhá v dalším uměleckém tápání. Pak jsou tam různé jiné kratochvíle, jako třeba workshopy na zadaná témata nebo extrašílená rychlovka, která má velice jednoduchá pravidla: zadané téma, 24 hodin času a limit 777 slov.

Jak jsem řekl: svět se točí rychleji. A nálada v tohle prostředí nutí člověka něco dělat, něco vytvářet, vyjadřovat se. Od doby, co jsem na SASPI jsem zase začal víc psát...

PS: Ale pořád píšu zatraceně málo a místo nějaké kreativní práce spíš mrhám čas.

kaja47 (autor poháněný šílenstvím)


17. září 2007 + 24. září 2007


publikováno 24. 9. 2007

příbuzné články:
Jaro číslo dvě + muž mnoha řemesel
Nepřestávejte nanávidět
Komunikační blok
Nepřestávejte nenávidět 2
Prostě spát...

sem odkazují:
#298