k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Smysl života

publikováno 9. 4. 2004 od k47

napsal(a) Sorraja

Poslední dobou mě začala zajímat otázka: Proč žijeme? Přijde mi zvláštní, proč dál žijeme, i když je třeba náš život samá bída a utrpení. Proč to prostě nezabalíme, když by to bylo o moc jednoduší. A tak jsem vypátrala několik názorů o myšlence, která nás žene dál.

Doktor Freud si myslel, že lidskou hnací silou je libido čili sexuální pud. Nic proti doktoru Freudovi, ale podle mě je spousta lidí, kteří vydrží žít bez sexu a libido u nich asi nemá příliš velkou funkci. Myslím, že třeba kněz zcela jistě nežije jen proto, že to chce jeho libido.

Zajímavý názor na tuhle problematiku má jedna americká spisovatelka, která říká, že smysl života je v rozkoši. Na tom něco bude, protože rozkoš je dost široký pojem. Každý totiž může vidět rozkoš v něčem jiném. (Třeba v psaní článků na tento web.)

Jiný spisovatel si myslí, že žijeme, abychom se rozvíjeli. Rozvoj je určitě také důležitý, ale přece jenom mi rozkoš připadá jako lepší varianta.

Poslední cíl lidské existence jsem objevila nedávno, když jsem slyšela o filozofických úvahách mých vrstevníků. Ti vymysleli, že lidé žijí, aby mohli plodit další lidi. No nevím, jestli žiji kvůli představě, že budu mít děti.

Záleží na vás k jakému názoru se přikloníte. Ale já prozatím budu žít proto, abych zjistila smysl života.vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

publikováno 9. 4. 2004

příbuzné články:
Člověk
Last mile
Identita
Tragická zpráva o stavu našeho jazyka
Matrix
Přání

sem odkazují:
#70

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz