k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Přání

publikováno 15. 8. 2003 od k47

V neděli jsme byli v jakýchsi jeskyních kdesi v Jeseníku, bylo to tam fajn. Teplota 7°C, stalagmity, stalaktity, sem tam nějaký stalagnát, tajemná minijezírka a jakési jeskynní perly. To bylo samozřejmě moc fajn, ale to vůbec není důležitý. Trochu víc důležitý je fakt, že kdesi hluboko v masivu vápence v jedné úzké chodbě byl jakýsi baculatý krápník na který bylo dovoleno sahat. Zval se Černé srdce a vázala se k němu pověst, že když se ho někdo dotkne levou rukou a něco si bude přát,údajně se to do 1 roku a 1 dne (nebo jen 1 roku, to teď nevím) splní.

První co mě napadlo, jestli si můžu přát jen jednu věc, nebo víc věcí které bych poté spojil do jednoho přání. Zavrhnul jsem to, protože doopravdy chci jen jednu "věc". Přání na hmotné statky jsem zavrhnul už dávno, protože je to blbost něco chtít dostat, to se musí vydřít a získat. Já chci zkrátka něco jiného.

Neváhal jsem a, s levou rukou na tom krápníku, jsem si přál to co jsem si přál. A to co jsem si přál, to vám neřeknu, protože podmínka úspěšného splnění tohoto přání je, že o tom nikomu neřeknu.

Proceduru jsem vykonal a šel dál. Vše bylo O.K., stačí jen počkat rok a den nebo míň mám to před sebou jako na talíři. Ale i kdybychom uznali tyhle povídačky za pravdivé (a já na to moc nevěřím), napadlo mě, že by se to mohlo splnit, ale trochu jinak.

Tak například M@rty by chtěl airsoftový kulomet M249 SAW, taky zvaný "minimi". A v ten pravý okamžik se mu hlavou prožene slovo "minimi" a co když je náhodou minimi taky značka plín. To by bylo trapné. Chápete co myslím? V tom případě se moje přání dá vyjádřit mnoha podobnými, ale jinými podobami a nespočtem úplně jiných věcí.

V tom případě mě napadá jen jediné: i v případě zázraků zachovejte přesnost a jasně vyjádřete oč žádáte.


doplněno 7.1.2006: S odstupem dvou a půl roku můžu říct, že to je jenom kec. :-) Nic se nestalo.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

publikováno 15. 8. 2003

příbuzné články:
Matrix
Tragická zpráva o stavu našeho jazyka
Identita
Last mile
Smysl života
Člověk

sem odkazují:
#24

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz