povídky foto kultura ostatní stripy
facebook twitter
ASCII blog doomsday party

k47.cz

8. 9. 2003

Identita

       

Už jste někdy přemýšleli nad tím kdo jste. Odpověď typu vysoký, silný, pohledný, modrooký já, nestačí. Myslím vaše jméno, označení, identitu. Kamil Bubla rodné číslo 8606210806 , to jste vy! Tohle označení vám bylo dáno při "uvedení do provozu" a nic víc nepotřebujete. Jste jen desetimístné číslo, dvě slova, několik písmen nebo jen IP nějakého systému. Vyberte si sami. Jste jen kompars pro životy jiných, stejně jako oni jsou kompars pro váš život. Všichni jsme jen vedlejší role ve veliké hře, která nemá hlavního hrdinu. To je naše identita, to jsme my. Identita je podstata všeho; identita, jedinečnost nás rozlišuje od neživé hmoty. Bez identity by jsme byli mrtví, přesněji řečeno bez identity by jsme neexistovali. Nebylo by nic. Identita je všechno. Není důležitější než život, ani život není důležitější než identita; jsou na stejné úrovni, prolínají se. Bez jednoho není druhé. Dalo by se říct, že identita a život je vlastně jedno a totéž.

Představte si, že by jste byli bez identity. Byli by jste nic, nijak se nejmenujete, beztvarý kus hmoty. Nic víc by nebylo. Nic víc taky nebylo a taky potom nebude. Pro každého je připraveno jedno číslo. Je jenom jeho a bude ho mít jen a jen on. Nikdy ho nebude nosit nikdo jiný; ani před ním ani po něm. Je to předtucha a potom památka na člověka. Vtažen do života z neživé nicoty, jmenoval se 256012325418, ale byla mu odebrána identita a teď ho připomíná jen jeho číslo vytesané do žuly. Klidně by jsme si mohli říkat čísly, ale myslím, že by si lidé nepamatovali moc jmen.

"Jak se jmenuješ?" "256013254419 a jsem syn 256013254418, který byl popraven režimem prezidenta 001028564447".

Nemožné? Kdo ví?

Proč myslíte, že se schovávám pod přezdívku Kaja47? Co za tím stojí? To nikdo neví, ale mnozí z vás mě zná jen pod touto přezdívkou a moji pravou totožnost nepoznají. To mi vyhovuje a je to tak lepší. Anonymita není ztráta identity, ale jen její skrytí a to je rozdíl.

Bez identity jsi prach s ní jseš bůh.


publikováno 8. 9. 2003

příbuzné články:
Tragická zpráva o stavu našeho jazyka
Matrix
Přání
Last mile
Smysl života

sem odkazují:
#33
#34