k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Simutrans 86.07.2

29. 8. 2005 (před 17 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

(první dojmy)

Nejnovější verze Simutrans 64x64 vyšla 28. srpna. Co přinesla, kromě faktu, že jsem se zas začal o tuto hru zajímat, nového? Když jsem pátral po nových verzích na stránce 64.simutrans.com, zjistil jsem, že nové verze jsou vypouštěny s šílenou kadencí, někdy i 8 nových verzí za měsíc. Tomu říkám opravdu úctyhodný výkon!

Ale v mých silách je zachytit novinku maximálně jednou za měsíc a trochu se podívat, kam vývoj této výborné freeware hry pokročil.

Takže co je nového:

Byla přidána nová grafika, což se týká hlavně budov, ale i několika autíček. Teď je k dispozici několik podob přístavů, které se liší velikostí (ale stojí pořád stejně) je tu například přístav s majákem, přístav s jeřáby, nebo jenom prostá malá mola. I když tyto přístavy jinak vypadají, funkci mají pořád stejnou.

Kolem zastávek se dají stavět různé budovy, které sice nic nedělají, ale hezky vypadají. A navíc se počítají jako součást zastávky, takže ji mohou rozšířit na volné místo, kde bude třeba další nástupiště.

Na silnice lze umisťovat značky, které usměrňují provoz (něco jako semafory na železnici). Je to jednak jednosměrka a  pak minimální rychlost (vznikne tak jakási dálnice).

Je možné vytvářet nečtvercové mapy.

Nástroje pro testování hry umožňují víc kouzel než dříve: uměle zvětšovat města, postavit jakoukoli továrnu, obchod nebo turistickou atrakci nebo měnit hráče.

Další novinky jsou takové technické záležitosti: zlepšen kód hry, lépe využívá operační paměť, což prý je příprava na tvorbu kódu pro 64bitové procesory a taky to (logicky) zmenší nároky hry (trochu).

Taky byly opravovány další drobné chybky, což zaručuje větší stabilita a pohodu při hraní.

A jestli nevíte co stáhnout, tak zavítejte na www.simugraph.com/forum/ nebo konkrétně na www.simugraph.com/forum/viewtopic.php?id=10&t_id=203, kde jsou odkazy na soubory aktuální verze (včetně Japonského a Německého packu).

píše k47, ascii@k47.cz