k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Policejní zásah zdecimován sérií výbuchů, počet mrtvých neznámý

[ odehrává se 20. 3. 2015, během zatmění slunce ]

Přesně ve chvíli, kdy lidé sledovali zatmění slunce, městem otřásla série výbuchů. V tom okamžiku se policejní zásah, který měl být završením operace Na Skleničku, zvrhl v krveprolití. Policie tvrdí, že šlo o výbuch plynového potrubí.

Podle našich zrojů se policisté z Útvaru rychlého nasazení chystali vzít útokem budovu starého bazénu, která sloužila jako útočiště bývalému hackerovi vystupující pod přezdívkou quarterGod (česky čtvrtbůh) a jeho skupině žoldáků pocházejícím převážně z Německa a Jižní Afriky. Jakmile však policisté vnikli do budovy, byli přivítáni explozemi, které se zemí srovnaly polovinu budovy a připravily o život několik z nich.

Policejní mluvčí zapřela, že by šlo o výsledek policejní akce. Podle našich zdrojů v NKP však šlo o automatický nástražný systém. Obyvatelé starého bazénu, kterým se podařilo uprchnout, byli na možnost razie velice dobře připraveni. Naše zdroje dále potvrdily, že došlo ke ztrátám na životech, ale odmídli podat víc porobností.

Operace Na Skleničku probíhala v utajení už více jak jeden rok. Nastartovalo ji několik anonymních oznámení, ze kterých vyplynulo možné spojení mezi sériemi únosů, ozbrojených přepadení, vražd policistů a krvavých čistek mezi gangy pašujícími zbraně a drogy, která začaly v roce 2010, a skupinou ex-hackerů, kteří penězi z elektronické kriminality začali financovat organizovaný zločin.

Zadrženi byli pouze dva svědkové, kteří celé neštěstí sledovali z nedaleké střechy vybaveni fotoaparáty s velice výkonnými tele-objektivy. NKP potvrdila, že zná jejich identitu, ale odmídli prozradit o koho jde.

(Zdroj NKP)

píše k47, ascii@k47.cz