k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Odplata?

publikováno 18. 10. 2003 od k47

Už je to nějaký pátek, co se rodina Havlíčků přestěhovala a jejich syn David začal chodit na novou školu. Tehdy chodil do páté třídy. Zamlouvalo se mu to tam a nebýt jednoho člověka, chodil by do školy rád. Měl přezdívku Bludr.Už z dálky to byl ksicht na odstřel a zblízka se to potvrdilo. Nebyl moc vysoký, ale sílu měl za dva voly, drzý byl, provokoval, rád se pral, nikoho nerespektoval a štěstěna stála při něm. Všechny jeho prohřešky mu prošly a do dalších ročníků procházel jen taktak. Byl vyhlášený po celé škole a všichni si na něj dávali pozor. Všechny kolem napadal slovy i pěstmi, dělal si z lidí srandu a všechny permanentně otravoval. Nikdo ho neměl rád, ale proti Bludrovi se toho moc nedalo udělat. Všichni jeho chování víceméně trpěli.

David trpěl také, ale chodil na karate a do posilovny. Potichu se to snažil přejít, ale někdy dalo hodně práce se ovládnout. Další rok, v šesté třídě, byl už David v karate dost dobrý a z posilovny namakaný. Teror po prázdninách začal zas a chvíli ho snášel, ale nedalo se to vydržet věčně. Pohár trpělivosti přetekl a stalo se co muselo. Když jednou Davida provokoval a posmíval se mu, David to nevydržel a vyrazil na něj. Zaútočil nečekaně a náhle, že se Bludr nestihl jakkoli bránit. Pak se z toho vzpamatoval a začal se rvát. I když měl sílu a zuřil, nemohl nad David zvítězit. Byl tedy podruhé poražený. David byl rázem obdivován a pocit moci ho ovládl.

Karta se obrátila a David začal Bludrovi vracet všechno, co od něj dostal: provokace, výsměch, otravování a zmlácení. Připadal si mocný a terorizoval Bludra čím dál tím víc. Mnohem víc než Bludr jeho. Tak to šlo měsíc a Bludr to nemohl dál snášet. Doma v našel otcovu pistoli s tlumičem a rozhodl se jednat. Ve škole vyprovokoval Davida a ten ho odtáhl na záchod, aby ho tam ho zmlátil. Bývalý tyran se Davidovi vysmál a pak vytáhl pistoli a vystřelil. Pak ještě jednou, ještě, dohromady pětkrát. David nestačil zareagovat a svalil se na zem. Zvonilo, Bludr si odplivl a odešel. Ve třídě nahlásil, že David odešel a dnes se už nevrátí.

Samozřejmě se to neobešlo bez policie, vyšetřování a výslechů. Po dvou dnech co byla ve škole policie se Bludr přiznal a všechno detailně vypověděl. Byl poslán do ústavu na převýchovu. Ve škole, kam chodil, o něm už neslyšeli.

Kdo je tedy ten hodný a kdo ten zlý?

Ani jeden, ani druhý.

Všechno rozhodl soud.


Kaja47 Díky pro: Davida Havlíčka za inspiraci


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

publikováno 18. 10. 2003

příbuzné články:
Historky z podsvětí 2: závan chudoby
Sebenenávist
Historky z podsvětí 3: nic neříkej
Postindustrial
Kanály civilizace
Kanály civilizace - o co jde

sem odkazují:
#41
Seznam povídek

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz