k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Kůže

publikováno 19. 4. 2004 od k47

napsal(a) Sorraja

Žije v jiném světě. Odlišném, a přec tak stejném. V jejím světě lidé nosí dlouhé kůže a masky. Jejich převleky je zcela zahalují a chrání před ostatními. S tím jak lidé rostou se mění i jejich "druhá kůže".

Ona netuší, proč na ni lidé hledí s opovržením, proč ji podceňují, nebo zcela ignorují. Vždyť je taky člověk jako oni! Má taky kůži, která zastírá její pravé já. Občas si zkouší převlek sundat, ale vždy jí to přináší pouze nepříjemnosti. Oni si přece nemysleli, že je taková.

Ona je skutečně taková. Ale ostatní ji nechtějí takovou, jaká je. Ona neví, co chtějí. Zkouší změnit svůj zevnějšek, ale zlepšení je jen nepatrné.

A tak se dívá na lidi, tak jak by chtěla, aby se oni dívali na ni. Snaží se nahlédnout pod jejich přetvářku a snaží se pochopit, proč si právě tento člověk vzal tuto "kůži". Zjišťuje, že se lidé bojí vycházet bez "kůže", protože si myslí, že bez ní jsou snadno zranitelní a křehcí. Občas se jí podaří odhalit skutečnou podobu člověka, ale to on nechce a snaží se ji přesvědčit, že on takový není, že je takový jako jeho "kůže".

Bojí se se vysvléci, protože sama neví, jaká je, ani jak vypadá. Proto dál nosí stejnou "kůži" a doufá, že najde někoho, komu se její převlek bude líbit, nebo kdo ji bude vidět a chtít takovou, jaká skutečně je.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

publikováno 19. 4. 2004

příbuzné články:
Sladký život
Svoboda
Jarní den
Poslední
Pouta
Zajetí a vysvobození

sem odkazují:
#118
#71

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz