k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Jeden den

publikováno 25. 11. 2003 od k47

Podíval se na hodinky, bylo 9:11 a on právě zamyšleně seděl ve třídě a snažil se překousnout tu všeobjímající nudu, kterou pociťoval tady v této budově. Přemýšlel a v myšlenkách se snažil uvařit ten nejvydatnější mix dobrých, radostných a povzbudivých myšlenek, ale nějak se mu to nedařilo. Jaksi mu do jeho skvělého koktejlu napadaly smítka toho nejhoršího, co zažil. Nebylo toho moc a ani to nebylo moc vážné, ale nerad na to myslel a když už se mu to vybavilo, trpěl tím. Přemýšlel dál a nacházel postranní uličky a východy ze zajeté cesty, kterou se až dosud vydával. Trpěl, deptal se a jaksi všeobecně pochyboval, ale dělal to rád. Byla to jeho příprava na další etapu jeho běhu. Tu dobrou etapu, kterou si bude užívat a vychutnávat. Jak tak seděl, myslel a sledoval pruh slunce, jak putuje po jeho lavici odkudsi kamsi dál, řekl si že teď to skončí. Teď nastane změna. Právě dnes, teď v 9:11 ukončí to trápení a mučení a vydá se do prosluněných krajin, kde už nebude každý břeh nepřátelskou krajinou.

Vytáhl jakýsi sešit a tlustým fixem na něj napsal velkými písmeny: KONEC

Pak si uvědomil ten paradox: je to vlastně konec, ale je to taky začátek. Proto pod první slovo připsal & ZAČÁTEK. Přečetl si to po sobě: "konec a začátek" a pak se složil na lavici a usnul. Chtěl se trochu prospat a tak oddělit zdánlivě neoddělitelné a začít zdánlivě nemožné. Několik lidí si všimlo, jak se tam válí a spí a na sešitě vedle sebe má napsáno "konec a začátek", ale nijak moc je to nepřekvapilo.

Se zvoněním se probudil a byl jiný, lepší.

A co z toho plyne?

Toto: NIC k ván nepřijde samo od sebe, to VY si musíte říct: tak a teď udělám to a to. Můžete všechno, stačí jen chtít. Neztrácejte naději při prvních neúspěších, neříkejte: "na to nemám" – to je ta největší lež, máte na to, ale ještě nenadešel váš čas, snažte se a ono to přijde. Zvládnete všechno co jste kdy chtěli a získáte vše po čem jste toužili.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

publikováno 25. 11. 2003

příbuzné články:
Historky z podsvětí 4: Skrytá agresivita
Průzkum
Historky z podsvětí 5: Cizí prst na cizí spoušti
Skrytá hrozba
Domů!
Postindustrial

sem odkazují:
#47
Seznam povídek

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz