povídky foto kultura ostatní stripy
facebook twitter
ASCII blog doomsday party

k47.cz

17. 1. 2004

Dvě krabice

       

Někde jsem se dozvěděl, že Wolfgang Amadeus Mozart měl dvě středně velké dřevěné krabice. Do jedné dával jablka a do druhé mrkev. Prý mu to poradila tamější vladařka. Asi taky měla své dvě středně velké dřevěné krabice do nich dávala zvlášť jablka a zvlášť mrkev.

To by nebylo nic až zas tak zajímavého, Mozart měl dvě středně velké dřevěné krabice plné jablek a mrkve, no budiž, ale to samé, tedy podobné dvě středně velké dřevěné krabice měl taky Albert Einstein. A co myslíte, že do nich dával? Jabka a mrkev, prý mu to poradil jistý podomní obchodník, takže ten asi taky vlastnil dvě středně velké dřevěné krabice, v jedné jablka a v druhé mrkev.

Tuhle jsem četl, že se Paul McCarty přiznal k vlastnictví dvou krabic, středně velkých, z kanadského dřeva, do první dává jabka a do druhé mrkev. Jak sám řekl, poradila mu to sama britská královna, takže ta má taky dvě dřevěné krabice s jabkama a mrkví. A jelikož Anglie je zemí tradic, dá se soudit, že se i tato tradice dědí a tedy i královna Viktorie měla dvě středně velké dřevěné krabice plné jablek a mrkve.

A navíc se zjistilo, že při zatýkání Saddáma Husajna vojáci zabavili dvě dřevěné krabice. Padlo podezření, zda-li to nejsou trhaviny, po důkladném prozkoumání se došlo k opačnému závěru. Po otevření středně velkých krabic na vojáky vykoukla jabka a mrkev. A tyhle dvě krabice měl Saddám Husajn u sebe, ve svém úkrytu, celých osm měsíců.

Prezident George Bush se někdy mezi řečí prokecl, že vlastní dvě středně velké dřevěné krabice, v jedné má jablka a ve druhé mrkev. Krátce nato se dozvěděl, že podobné krabice se stejným obsahem má i nepřítel Saddám Husajn. Svolal proto tiskovou konferenci, na které učinil prohlášení. Vyplynulo z něho, že se nenechá zastrašit, ale ani ovlivnit svým nepřítelem a proto i nadále svůj zvyk zachová, ale obsah krabic změní z jablek a mrkve na mrkev a jabka. Při konferenci zároveň veřejně zatelefonoval britskému předsedovi Tomy Blairovi a na slova „Čau Tondo, už máš ty krabice“ se mu dostalo odpovědi „Jasně Džordži, mrkev a jabka.“

Také jsem se dozvěděl jeden důležitý fakt. V jednom z počítačů patřícím Billu Gatesovi byli nalezeny dvě středně velké dřevěné krabice. V jedné z nich se nacházela jablka a ve druhé mrkev.

A tak mě napadá, že to není až zas tak špatný nápad. Ti lidi k tomu mají důvod, musejí ho mít. Já sice žádný nevidím, ale určitě ho najdu, až si koupím dvě středně velký dřevěný krabice a do jedný si dám jabka a do druhý mrkev.Už se těším až budu mít dvě středně velký dřevěný krabice a nechápu, jak jsem bez nich mohl žít.

Máte už taky své dvě středně velké dřevěné krabice?


publikováno 17. 1. 2004

příbuzné články:
Vyhořel výčep
Sedim na prdeli a čumim, kam ten svět spěj
Zavíráme
Mýtus o běžci
Sedmero prapodivných příběhů

sem odkazují:
#59
#118
Seznam povídek