k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Dvě krabice

publikováno 17. 1. 2004 od k47

Někde jsem se dozvěděl, že Wolfgang Amadeus Mozart měl dvě středně velké dřevěné krabice. Do jedné dával jablka a do druhé mrkev. Prý mu to poradila tamější vladařka. Asi taky měla své dvě středně velké dřevěné krabice do nich dávala zvlášť jablka a zvlášť mrkev.

To by nebylo nic až zas tak zajímavého, Mozart měl dvě středně velké dřevěné krabice plné jablek a mrkve, no budiž, ale to samé, tedy podobné dvě středně velké dřevěné krabice měl taky Albert Einstein. A co myslíte, že do nich dával? Jabka a mrkev, prý mu to poradil jistý podomní obchodník, takže ten asi taky vlastnil dvě středně velké dřevěné krabice, v jedné jablka a v druhé mrkev.

Tuhle jsem četl, že se Paul McCarty přiznal k vlastnictví dvou krabic, středně velkých, z kanadského dřeva, do první dává jabka a do druhé mrkev. Jak sám řekl, poradila mu to sama britská královna, takže ta má taky dvě dřevěné krabice s jabkama a mrkví. A jelikož Anglie je zemí tradic, dá se soudit, že se i tato tradice dědí a tedy i královna Viktorie měla dvě středně velké dřevěné krabice plné jablek a mrkve.

A navíc se zjistilo, že při zatýkání Saddáma Husajna vojáci zabavili dvě dřevěné krabice. Padlo podezření, zda-li to nejsou trhaviny, po důkladném prozkoumání se došlo k opačnému závěru. Po otevření středně velkých krabic na vojáky vykoukla jabka a mrkev. A tyhle dvě krabice měl Saddám Husajn u sebe, ve svém úkrytu, celých osm měsíců.

Prezident George Bush se někdy mezi řečí prokecl, že vlastní dvě středně velké dřevěné krabice, v jedné má jablka a ve druhé mrkev. Krátce nato se dozvěděl, že podobné krabice se stejným obsahem má i nepřítel Saddám Husajn. Svolal proto tiskovou konferenci, na které učinil prohlášení. Vyplynulo z něho, že se nenechá zastrašit, ale ani ovlivnit svým nepřítelem a proto i nadále svůj zvyk zachová, ale obsah krabic změní z jablek a mrkve na mrkev a jabka. Při konferenci zároveň veřejně zatelefonoval britskému předsedovi Tomy Blairovi a na slova „Čau Tondo, už máš ty krabice“ se mu dostalo odpovědi „Jasně Džordži, mrkev a jabka.“

Také jsem se dozvěděl jeden důležitý fakt. V jednom z počítačů patřícím Billu Gatesovi byli nalezeny dvě středně velké dřevěné krabice. V jedné z nich se nacházela jablka a ve druhé mrkev.

A tak mě napadá, že to není až zas tak špatný nápad. Ti lidi k tomu mají důvod, musejí ho mít. Já sice žádný nevidím, ale určitě ho najdu, až si koupím dvě středně velký dřevěný krabice a do jedný si dám jabka a do druhý mrkev.Už se těším až budu mít dvě středně velký dřevěný krabice a nechápu, jak jsem bez nich mohl žít.

Máte už taky své dvě středně velké dřevěné krabice?


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

publikováno 17. 1. 2004

příbuzné články:
Vyhořel výčep
Sedim na prdeli a čumim, kam ten svět spěj
Zavíráme 📷
Mýtus o běžci
Sedmero prapodivných příběhů
Pitomá parodicá povídka

sem odkazují:
#118
#59
Seznam povídek

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz