k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Bacilonosiči

16. 1. 2006 (před 16 lety) — k47

Byla právě polovina parného léta a firma Plané naděje začala krachovat.

Ale pak se něco stalo.

Vzduchem se prohnal závan chladnějšího vzduchu. Celý svět se zastavil a čekal co přijde. V kanceláři Planých nadějí všichni ztichli a přestali dýchat a čekali, co bude následovat.

Před budovou zastavilo auto, ozvaly se kroky a někdo procházel chodbou. V kanceláři napjatě čekali.

Najednou se rozletěly dveře a vstoupil mladý muž: černé sako, černé vlasy, černé brýle ve kterých se zrcadlily napjaté pohledy užaslých zaměstnanců. Pomalu, ale velmi jistě procházel místností až ke kanceláři šéfa. Ten vyběhl, celý zpocený, otíral si čelo, podával cizinci ruku a překotně drmolil: „Dobrý den, vítejte. Vás nám sesílá samo nebe. Vedu Plané naděje už šestým rokem. Do dneška jsme měli obrovské zisky, přestože nic neděláme a produkujeme jen lži. Ale teď jdeme ke krachu. Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Podvodník.“ Cizinec odpověděl velice pomalu: „Já jsem Spasitel a přišel jsem zachránit vaši firmu.“

A tak se taky stalo. Přestože zákazníci Planých nadějí nedostali nikdy nic a Podvodník přijal padesát líných povalečů, zisky firmy se zdvojnásobily.

Šéf za týden poté uspořádal drahý firemní večírek, kde se pod vlivem alkoholu Spasiteli přiznal, že není Podvodník jen jménem, ale také podvodník svými činy. Spasitel se mu na oplátku svěřil, že on sám je ještě větší podvodník.

Druhý den, když to šéfovi došlo si pozval Spasitele do své kanceláře. Prohodili spolu několik slov, jednu lampičku, tři nadávky a pak už Spasitel utíkal co mu nohy stačili.

Za 6 hodin šla firma zas ke krachu.

Ale pak se něco stalo. Před budovou zastavilo auto, ozvaly se kroky… Přišel Spasitel II.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz