k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Ruby

— k47

Studentka, programátorka, hackerka, geek, OL i IRL troll. Příliš živá a příliš bláznivá.


Identity

Ruby dostala svojí přezdívku podle programovacího jazyka Ruby, který si (stejně jako jeho tvůrce Matze) zamilovala. Další přezdívku Raiden (podle postavy v sérii Metal Gear Solid), dostala mnohem dříve, v době, kdy spolupracovala se skupinou black hat hackerů.

Online často používá přezdívku Anna Orlovská, podle skutečné Anny Orlovské od které jsem se lehce inspiroval vzhledem a charakterem. Lehce. (Tahle přezdívka je matoucí vzhledem ke jiné postavě, která se tak jmenuje Anně Orlovské, ale ta byla pojmenována, mnohem dřív než jsem poznal AO, podle pacientky Sigmunda Freuda). Dále používá pseudonymy Emo Dívka, Howard Beale nebo jejich md5 hashe (jak je zmíněno v 6. kapitole Terminality)

Minulost

Ruby se s black haty seznámila přes warez scénu, později se stala součástí komerční hackerské mašinerie.

V deváté kapitole Terminality se Ruby zmínila, že ji zemřely oba rodiče (říká, že se to stalo minulý týden). Tenhle výrok je sám o sobě sporný. Ruby se nikdy před tím a ani nikdy potom o svých rodičích nebo jakýchkoli příbuzných nezmínila. V podstatě může jít o další dezinformaci o Rubině minulosti a původu. Ten nikdy nebyl zamýšlena jako nějak tajemný, ale jenom jsem ho nikdy nepromyslel a nikdy neměl být osvětlena.

píše k47, ascii@k47.cz