k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

K.

— k47

Výrazně chaotický charakter, chaos ho definuje a určuje kurz jeho života.


Tento zmatek je výsledek silného vnitřního rozporu, boje, kterým trpí už od smrti matky v raném věku (bylo mu 5 let) a v průběhu času sílí až do těžko představitelného stavu nesnesitelných duševních muk během post-Terminality. Eskalace vnitřního neklidu vždycky nenávratně vyústila v útěk a úplné odříznutí od reality, kdy najednou bez rozloučení zmizel, vypařil se, změnil identitu, zbavil se všech kamarádů, starých kontaktů a kompletně vymýtil všechno, co by mu připomínalo minulost a doufal, že pak bude všechno lepší, ale situace se vždycky opakovala. Tento opakující se cyklus šílenství, útěku, zklamání ho ničil. Koncem roku je mu v podstatě všechno jedno, nevěří v nic, ztratil pojem a důvěru ve svojí identitu (výhradně používá jméno K.) a jediné čím se řídí je chaotická touha a závislost na činu a akci.

V průběhu dokáže vnitřní zuřivost a projevuje se jako opportunity catcher (cokoli se děje, počítejte se mnou) a ostatními z party je vnímán jako šílenec. Vystupuje asexuálně, ale pravděpodobně je heterosexuál a lehce bi-curious. lidský stroj, cynik, nemá daleko k ostrým satirickým hláškám, tvrdý a nepřístupný charakter pro cizince, který ale touží po blízkých lidech, později velice odolný alkoholu má velice dobré zdraví, otužilý, žádné alergie, zuby bez kazů, jen každý rok s příchodem podzimu dostane slabou chorobu.

Vyskytuje se v povídkách Na cestě, Playback (jako Vypravěč), Příběh špíny velkoměsta (jako Libor Drtikol), Koncentrace (jako HH1), Sedm roků samoty (KK), Světlo v zádech (KK, Šanghajský rváč), Terminalita (K.) a dalších.

Někdy v lednu 2007 mu začnou říkat Šanghajský rváč (což koliduje se Světlem v zádech, kde mu tak říkají už v červenci 2006), nebo Škrtič (i když to používal i dřív). Později je označován výhradně jako K. a toto označení se nijak neskloňuje.

Datum narození (ale ne už rok) je stejné jako moje, svátek má pochopitelně také ve stejný den. V Sedmi rocích samoty koliduje datum narození, uvádí se tam 26. duben. Vždycky udává, že je mu o dva roky méně, než mu ve skutečnosti je.


Kalandra – mizerný rytíř, moje personifikace, nejmizernější postava; i když je dobrý (výborný), není nejlepší, ale zato dobrý takřka ve všem, ve vztazích si připadá naprosto odříznutý, podceňuje svoje schopnosti, trpí chybami, které v minulosti udělal (neustále se mu vracejí); je to co do schopností slabší odvar bratrů Anet Val, kteří jsou ve všech ohledech dokonalí, ale na rozdíl od nich není tak sterilní a strojový ale má i duši a určitou lidskost.


Prototyp moderního beatnika, je svůj, nepodléhá vnějším trendům a pramálo se stará o svoje okolí a svět venku.


Špína minulosti & démoni svědomí

Nikdy nemluví o svých rodičích nebo minulosti, říká, že je ze sirotčince a nezná své rodiče (i když jsou tu ty narážky na Japonku a otce-barona ve Špíně). Jeho minulost je pro ostatní záhada. Ve skutečnosti svou minulost zná, ale nechce se k ní vracet. Jde o jedno z mystérií nikdy nevysvětlených v průběhu Epizod.

Skutečnost se má tak, že právě Karel Kaladra je Libor Drtikol z Příběhu špíny velkoměsta a jeho minulost se shoduje se všemi skutečnostmi a mystérii kolem: Kráska v modrém, Stroj, Baron, Igor, Šest sprostých vrahů, Japonka, Hlinomaz, znásilnění v parku, imaginární přítelkyně Lenka, Zavírání. K ničemu se nechce vracet. Vždycky říká, že je o tři roky mladší než ve skutečnosti je. Reálně je mu na začátku Epizod 25, ale ostatním říká 22. Velice zřídka se prořekne a mimoděk řekne správný věk. Zatajuje poslední tři roky práce pro Barona na které by nejraději zapomněl. Kdyby mu bylo skutečně 22, nedokázal by stihnout všechno, co se zmiňuje ve špíně: práce na stavbě mostů a přehrad po smrti otce a pak práce pro Barona. Ve Špíně je jednou zmíněno, že má bratra, který ho nenávidí. Ale jeho údajný bratr není nikde jinde zmíněn, naznačen, nikde se nevyskytuje. Na jiném místě Špíny se zmiňuje, že po smrti matky a otce zůstal sám. Jeho hlubší minulost se také překrývá s KK (HH1) z Koncentrace (láska ke Kristýně Čedičové, kolo, cyklistika a šílenství).

Konec #1

Po skončení špíny, kdy skončil v sanatoriu.

Konec #2

(viz. Konec epizod)

Sám jednou (jako Vypravěč) řekl, že až odsud zmizí, nechá si vytrhat vlasy a místo nich nasázet do lebky ocelové dráty. To se taky stalo Posledního dne Epizod (19.2.2008), kdy byl naposled viděn. Před rokem 2014 ho jednou zahlédla na malou chvíli Anet Val, jako jediná z celé bývalé party (ke konci Terminality, když jela s Adamem K. a Peem v autobuse).

Konec #3

Konece Terminality, kdy zase měl pocit, že musí zmizet a zase se vypařil.

TODO

píše k47, ascii@k47.cz