k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Hurdler

14. 8. 2004 (před 18 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Za všechno se musí platit. Tak tohle tvrzení, díky freewaru, už dávno neplatí. A proto jsem se rozhodl, dneškem počínaje, podávat informace o několika dobrých freewarovkách, které mi prošli rukama. A začneme opěvováním krás Hurdleru.


Nic to nestojí.

Jedná se o „plošinovku“, ve které musíte panáčkem proskákat level z jedné strany obrazovky na druhou a tam se chytit balónku, který je vstupenkou do dalšího kola. To vše za pomoci hbitých prstů a notné dávky štěstí. Cestu vám přitom znepříjemňují různé druhy překážek. Prosté, říkáte si. Ale vy se nemůžete vrátit zpět! Panáček upaluje zleva doprava, skáče a jakýkoli kontakt s překážkou skončí tragicky (panáček si namele držku). K dispozici máte čtyři druhy skoků: nízký, vysoký, dlouhý a takové malé poposkočení. Panáček kluše a vy musíte vytipovat správný okamžik a druh skoku k překonání dané překážky, jinak ztratíte jeden „život.“ K tomu všemu si připočítejte náledí, miny, banánové slupky, dlouhé řady popelnic za sebou, trampolíny a náročné úrovně vyžadující doslova chirurgickou přesnost a vyjde vám zábava na dlouhé zimní večery, při které se budete i vztekat „proč to proboha nejde přeskočit.“ Geniální.

Na počátku máte deset pokusů a s každým splněným levelem dostanete další pokus, takže na úvodních lehkých trasách se můžete napakovat a ke konci pořád dokola zkoušet těžkou trať.

Hurdler nedisponuje úžasnou grafikou (která však plně postačuje potřebám hry), ale jde pouze o jeden dobrý nápad, poskytující jednoduchou, ale přesto návykovou zábavu.

Výzva nakonec: opusťte „značkové“ hry a ponořte se do vod jménem freeware, ve kterých plave plno skvělých nápadů a zábavných her. Navíc za nejlepší možnou cenu!


hodnocení: Freeware ponechám bez hodnocení, přece jenom prubnout to může každý.

technologické info:

hra zabírá pouhých 1.5 MB a měla by fungovat na všech windows. Stáhnout se dá ze stránek autorů nebo se nachází na Level DVD 110.

Zpočátku vám hra radí, jaký skok máte použít.
16. level – přituhuje. Dlouhá pole banánů a miny patří k těžkým překážkám.
S náledím je vždycky velká sranda
Ou, kolize
píše k47, ascii@k47.cz