k47.cz

twitter RSS

Commandos 2 : Men of courage

1. 9. 2003 (před 18 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

hodnocení: Marty: 86 ze 100

Hra Commandos 2 patří mezi sérii her commandos, které zná snad každý. Jedná se o takticko-akční hru, kde z ptačí perspektivy ovládáte vaše elitní komando a plníte nejrůznější úkoly. Při prvním pohledu vypadá Commandos 2 jako všichni jeho předchůdci, až na velice detailní a pěknou grafiku. Vždy začínáte s jedním nebo několika vašimi lidmi a úkolem. A to je hned první změna, protože vaše úkoly se postupem času co plníte misi rozšiřují. A jsou zde také druhotné úkoly, které není nezbytné splnit pro zdárné dokončení mise. Tak například máte jen Zeleného bareta a vaším úkolem je kontaktovat Zloděje a Ženistu. A v druhotných úkolech si máte promluvit s vaší spojkou (barmanem) a hle dostanete další úkol, osvobodit Natashu.

Celkem máte asi 8 lidí a jednoho psa (Zeleného bareta, Mariňáka, Snipera, Řidiče, Ženistu, Špiona, Natashu, Zloěje a Whiskeyho).Další změna je, že vaši lidé mají širokou škálu dovedností a unikátních schopností oproti starším commandos. Dokáží nepřítele udeřit do bezvědomí a spoutat ho, lákat nepřítele na cigarety popřípadě na lahve s vínem, tam můžete namíchat uspávací prášek, takže si domyslete co se asi pak stane :-). Dokáží taky nahlížet do budov nebo naopak z budov ven, proskakovat oknem, šplhat po telefonních sloupech, přelézat zdi, líčit pasti, pokládat miny a používat všechny možné zbraně. Další změna je že vaši lidi mají batoh do kterého si mohou schovávat určité množství výstroje a výzbroje, kterou najdete všude možně.

Ne však moc, a proto musíte pečlivě zvážit co si vezmete. Musí to být opravdu jen to nejnutnější. Mise, které plníte jsou velice různorodé. Odehrávají se v Německu, v Barmě, na tichomořských ostrovech atd. A vždy existuje několik způsobů jak misi úspěšně dokončit. Někdy mi ale připadalo že je to vše na jedno brdo, protože skoro každý nepřítel se dá odlákat na cigaretu stranou, kde ho můžete v klidu zaříznout Zeleným baretem nebo Mariňákem. Takže měli vždy nejvíce práce a ostatní jen civěli do blba. Jsou tu také mise kde je nemáte a to už přichází na řadu trochu logického myšlení, ale skoro každý váš člen umí nepřítele udeřit a spoutat takže to vyjde vlastně nastejno.Můžete hrát stylem kdy budete pečlivě líčíte pasti, natahovat struny apod.

Je to vlastně na každém z vás jak budete Commandos 2 hrát. Pravdou je, že někdy se mi stalo že nepřítel na cigaretu nereagoval a tak sem ho dostal jiným způsobem. Něco mi tu prostě chybí. Asi to bude to napětí kdy jsem v prvním commandosu zabíjel a odnášel mrtvoly nepřátel těsně před tím než se tam otočil nepřátelský voják. Celkově je Commandos 2 velice dobrá hra, u které jsem se dobře bavil. Nejvíce mě potěšili ty inovace týkajících se vašich vojáků, některý jsou fakt hustý (šplhání po telegrafních drátech) a pak taky grafika, ta grafika ta je tak detailní, to byste museli vidět. Hardwarově není moc náročný, aspoň mě funguje plynule :-). Doporučeno je 450Mhz, 128 MB RAM a taky videokarta.

Myslím že autoři se velice snažili a povedlo se jim vytvořit úctyhodného nástupce předchozích dvou Commandos. Hra obsahuje taky multiplayer. Ten jsem ale neprozkoumal. Tak, už se těším na Commandos 3.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz