povídky foto kultura ostatní stripy
facebook twitter
ASCII blog doomsday party

k47.cz

18. 1. 2009

Upgrade


Jak jste si možná všimli, něco se tu stalo. Něco málo. Přibyly nějaké ty nové & zcela zbytečné funkce.

Takže popořadě:

- Nový a zábavný pohled na nejnovější stripy (už asi padesátý pátý nebo tak nějak). I když otázka zní, proč jsem to dělal, když stripy už nevycházejí a do skonání světa se to nezmění. Necítíte tady určité náznaky? Já ne.
- Tagy. Článkům můžu přiřadit několik značek, štítků, nálepek, které nějak identifikují téma. Klasika.
- Výpisy některých sekcí, jako třeba grafika, kde jsou především obrázky, se vypisují odlišně - větší náhledy, méně textu - jakoby šlo o galerii.
- Další čtení neboli podobné články - Pod každým článkem se ukazuje krátký seznam odkazů na jemu podobné. To se může hodit, když se vám například povídka líbila a chcete si přečíst něco podobného. Zajímavé je právě to slovo - podobného. Jak to poznat? Co je podobné? Jak detekovat shodu? Trochu jsem se v tom vrtal a výsledný SQL dotaz, který najde nejbližší články na základě osmi kritérií, má padesát řádků a dochází v něm k najakým těm monster-joinům a agregacím. Nic pěkného.
- Právě kvůli téhle hrůze jsem značně rozšířil kešování (kešuje se skoro všechno na velice dlouhou dobu, aby se databáze nemusela mučit pokud možno nikdy). Tento krok může o něco zrychlit načítání stránek a o něco (málo) může ulevit serveru a jeho adminovi. (Když už jsme v tom: když úplně vypnu všechno kešování, některé stránky potřebují na sestavení i víc jak 50 dotazů do databáze. To není zrovna nejlepší vizitka. Ve skutečnosti je to docela hrůza. Radši jsem měl mlčet.)
- Poslední odhalená zbytečnost je skrývatelné menu: Vpravo nahoře je teď takový malý odkaz, který odkryje nebo skryje menu. Tato funkce se ukázala v praxi mnohem méně užitečnou, než se na první pohled zdála.
- Jo a taky, na hlavní stránce jsem do výpisu novinek zamíchal odkazy na fel.log stripy, které vyšly v příslušných dnech. To jenom, aby tam aspoň někdo chodil.

To bysme měli upgrade formy, příště bude upgrade obsahu.


#novinky «« »» #local
CC by-nc-sa
«« 19. 1. 2009 Boží mlýny zařadily vyšší rychlost
»» 17. 1. 2009 Nad dopisy čtenářů, lov blbců atd.

příbuzné články:
Grafománie
Změna je život & změna je smrt
Změna RSS
Servisní šachta
Vyhlašuju boj!