k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Touha křičet

— k47 (CC by-nc-sa)

Minule jsem se tady naparoval a ohlašoval veliké změny, které, když už nepřijdou zítra, tak přijdou nejpozději pozítří. Samozřejmě jsem lhal.

Nejde o to, že bych se o nic nesnažil; programuji určitou aplikaci, která by měla potenciál nahradit současnou K47čku a nabízela by mnohem širší funkce, než ta současná, ale…

Všechno má pochopitelně nějaké to svoje „ale“. Jde o to, že by to za á) dalo spoustu práce a za bé) ztratil bych svobodu a musel bych chaos spoutat do nějakého systému. V podpalubí stránek je šílený amalgán vzájemných odkazů, které bych musel nějak překonvertovat (což by sice šlo nějak zautomatizovat, ale pořád by to byla facha jaxsviň). Taky jde pochopitelně o ten řízený chaos, který nijak neomezuje a umožňuje růst všemi směry; ten řízený chaos, který by snad ani nešel nějak šablonovat a napasovat ho do nějakých mantinelů. Navíc jedno staré programátorské přísloví říká Když to funguje, tak to neměň.

Takže teď jsem uvedl věci na pravou míru & teď je čas na nějaké pořádné změny & novinky & další nové & zaručeně krásné věci.

Popravdě řečeno se mi tu nakumulovalo docela dost novinek, které je třeba nadávkovat a vypustit do chaotických a nebezpečných vod internetu. Tak například jsem mírně aktualizoval článek o skupině Machinae supremacy, aby obsahoval zmínku o novém členovi a novém albu Overworld, které ačkoli oficiálně vyšlo 13.února, na torrenty uniklo o několik dnů dříve. Je to dobré album, ale Machinae se od vydání REDEEMERa odchýlili od svého kurzu a album nezní ani tak moc SID-metalově, ale tak nějak SID-rockově. Je tam několik výborných skladeb, ale kdybych tohle slyšel před lety, asi bych si Machinae supremacy tolik nezamiloval. Možná bych o tom albu mohl napsat víc řádků. Ještě uvidíme…

Další věc na pořadu dne je skutečnost, že jsem napsal alternativní titulky ke všem stripům počínaje číslem 669.001 až po nejnovější 669.141, které by se dalo nejlépe popsat jako middle-night crisis. Nechci se příliš chválit, ale tyhle komentáře dodají některým už existujícím stripům úplně nový náboj a trochu cracku do žil. Například strip 669.67 dostal úplně novou dimenzi.

A pak mě také samozřejmě překvapil Morfion, člověk, který mi z dálného Slovenska posílal svoje texty a já je milerád publikoval. Naposledy se tady projevil jako autor 8. srpna 2006 (To už je 1 rok a 7 měsíců! Všichni stárneme. Už máte napsanou závěť? Je dobré být připraven.) a od té doby zavládlo téměř dokonalé radiové ticho. Ale právě teď mi poslal věc, která se jmenuje Sodomic and Holotrope fascination, ale na tu bude čas až příště. Těšte se.

A na úplný konec budu ještě chvíli nejasně mlžit. Něco totiž plánuji, něco většího. Zatím ani přesně nevím, jak se to bude jmenovat, ale každopádně to někdy bude a bude to stát za to. Že to myslím vážně snad dokazuje skutečnost, že jsem začal dlouze přemýšlet o názvu, reklamě, cílové skupině, obsahu & formě. Mlhu na toto téma jsem také nafoukal do blogu, ale ani tam se nedozvíte zhola nic konkrétního, snad jenom, že je to materializace mojí touhy křičet.

PS: až někde (s největší pravděpodobností na FELu) uvidíte bílé desky s velkým nápisem K47, tak vězte, že uvnitř to je!

píše k47, ascii@k47.cz