k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

This was a triumph. I'm making a note here: HUGE SUCCESS

19. 6. 2010 — k47 (CC by-nc-sa)

Asi takhle: minule zveřejněný článek o stand-up komicích jsem měl rozepsaný snad půl roku. Jenom říkám. Některé věci můžou trvat zatraceně dlouho aniž by k tomu byl nějaký pádný důvod.

Ale to teď nechme stranou. Nashromáždilo se tu několik věcí, které jsou hodny zmínky.

Tak předně: Internety na mě vyplivly trailer Portalu 2 spolu s jeho ukázkami na letošní E3. Takže tady to je: 1. část, 2. část, a 3. část. Musím říct, že zdevastované, ale samo-opravující se laboratoře Aperture Science vypadají zatraceně lákavě. Co dodat? Snad jenom, že se těším, až to v roce 2011 vyjde.


Pak jsem taky v Perlu napsal jednoduchý skript pro hromadné stahování mangy z onemanga.com a 1000manga.com. Hodil jsem to na github. Takže kdyby měl někdo zájem... K chodu požaduje jenom Perl 5, všemocný curl a pravděpodobně taky Linux. Tím jsem omezil cílovou skupina na cirka 4 a půl člověka. Pěkné.

A musím říct, že Perl je zatraceně divnej jazyk, amébický slepenec všemožných konceptů a přístupů, který se mi příliš nelíbí, ale jednu věc zvládá naprosto brilantně - regulární výrazy. To se musí nechat.

Když už jsem v tom, musím zmínit tenhle zdivočelý hack, kterak od PHP 5.2 dostat get_calling_class() a late static binding. Aneb když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou. Koho nezajímají tyhle věci kolem programování mohl teď klidně vypnout a o nic by nepřišel.


Co se prozaické tvorby a přilehlých oblastí týče, mám teď v hlavě nápady na dvě povídky. O jednom jsem se už zmiňoval a nebudu se zbytečně opakovat. Další mě napadl během filmu. Když jsem se díval na Zombieland, dostal jsem najednou strašnou chuť napsat nějakou post-apo zombie-akci, pokud možno se vyhnout všem klišé, zbavit se jakékoli love-story linky a vylíčit příběh čtyř bláznů, kteří se snaží přežít ve světě, se kterým to jde neodvratně do háje. Je to jeden z takových těch velkých nápadů, kterých se nedá zbavit. Něco z toho nakonec vzejde, to se nebojte.


Ještě jednu otázečku. Nějakou dobu jsem tady na k47čce měl aktivní facebookovské like tlačítko. Paradoxně jsem si v opeře nastavil, aby bylo blokováno, takže jsem ho sám skoro nikdy neviděl. A proto se ptám: klikl na to někdy někdo? Nejenom tady, ale i na ostatních internetech?


A nakonec 2 stripy jako za starých časů: 669.317 a 669.318 zase o mně a mém dávno ztraceném identickém dvojčeti.

vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

štítky: #novinky «« »» #local #hry #anime/manga #dev #tvorba #programování #PHP #videa #braindump #hack #Portal

publikované články:
19. 6. 2010 669.317 📷
19. 6. 2010 669.318 📷

příbuzné články:
get_calling_class() pro PHP 5.2 📷
Reborn + lifestream + Quake
Tiráda pokračuje
Pozáruční servis
Vypadám snad jako někdo, kdo má plán 📷
Ateistický speciál 📷

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz