k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Stalking special

10. 9. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Dneska si budeme povídat o stalkingu. Wikipedie něco na toto téma také něco tuší, ale zkušenému stalkerovi je jasné, že mele z vody.

Všechno začalo, když brácha našel na konci minulého školního roku jednu žákovskou a pak jsme s Martinem H. hledali, co nejvíc informací o tom člověku a musím říct, že jsme mu důkladně proprali soukromí. Když člověk zná jméno a adresu, pak se cizí soukromí rabuje celkem zvesela. Pak se stačilo dostat na stránky jeho třídy na spolužácích (k prolomení se tamních hesel stačí mozek, internet a někdy i statistické útoky, zkuste si to taky!) a tam to bylo všechno pohromadě včetně mnoha fotek. Všichni "únosci dětí začínají hledat právě tady.

Pak jsme vedli zase jeden nesmyslný hejt proti lidem, kteří měli tu do-nebe-volající drzost a opovážili se nás na něco zeptat. V rámci manévrů jsem stalkoval jednoho z nich a podařilo se mi ho vyhmátnout takovým způsobem, že si myslel, že se známe. Přitom stačilo, aby zveřejnil svoje ICQ a několik inzerátů. Soukromí na internetu neexistuje hlavně proto, že je nám to jedno.

A nedávno jsem Honzovi H. tvrdil, že bych z jeho přezdívky byl schopen vystopovat úplně všechno, včetně jeho adresy. On říkal, že ne a já to zkusil. Vycházel jsem z toho, že znám jenom jeho nick a ostatní informace jsem pro ten okamžik zapomněl. Zeptal jsem se kamaráda gůgla. Inu nick, mail, icq a pak se to na mě jenom sypalo. Ale adresu se mi nepodařilo zjistit, jenom přibližně určit. Ale nebyl by problém nastražit nějakou léčku.

On měl pravdu, ale jen částečnou a já jsem pochopil, že štourání se klackem v soukromí cizích lidí je neuvěřitelně zábavné a mohl by z toho být solidní sport. Ještě uvidíme.

Ale o stalkingu není žádný ze čtyř stripů, kterými chci zamaskovat skutečnost, že ze mě poslední dobou nevylezla žádná kloudná povídka nebo jiný článek.

Čtyři čísla v tomto pořadí (řazeno vzestupně) vyprávějí následující příběhy: 669.205 je o podivných formách soužití, kdy i parazit může být prospěšný.

669.206 je o tom, že často je lepší být alkoholikem než programátorem. Nápad na 669.207 přišel kdysi dávno a všechno se stalo přesně tak, jak je psáno. Nigga u toho byl, takže se ho můžete zeptat. A nakonec u 669.208 si pamatujte, že každý, kdo je zároveň kreslený a zároveň nosí černý klobouk, je potenciálně velice nebezpečný člověk.

Teď mě tak napadá, co říkáte na heslo: Každý den nový strip? Se současnou zásobou bych vydržel do 9. října. Takže třeba jo, uvidí se zítra.


PS: A jak řekl Howard Beale: We're In A Lot Of Trouble.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz