k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Říkal tady někdo hejt?

publikováno 12. 11. 2008 od k47

Trochu jsem si zahejtoval a bylo to nutný. Když je člověk nasranej, musí to ven nehledě na následky.

Víte, mě serou stereotypy, mě štve ta absurdní šablonovitost světa, nechápu ty nereálné idoly, které na nás valí televize, internet a média. Dopalují mě ty věci, které člověk musí dělat, protože je to normální. Už jsem o tom psal v aB:[dev-null] a píšu o tom znova v samostatném článku Šablony a stereotypy.

Pokusi jsem se tam kázat chaotické zlo a svůj pohled na věc, kde se nesnažím říct, co je správně, ale vyjmenovávám všechno, co je špatně, všechno ty pokroucené a zdeformované ideály a vize souhlasného světa, kde nikdo nemá problém, kde nikdo netrpí a nikdo není nespokojen. Slyšíte to? Ano, přesně tuhle estetiku nám láme do hlavy naše okolí. Co vidíte na plakátech, co vidíte v televizi, co slyšíte z rádia, co čtete na internetu? Přesně tyto stereotypy, které překryjí pravdu a nahradí ji nějakou vyumělkovanou nerealitou. V článku tepu do komunikace, pravdy do podstaty vyjadřování, protože tohle všechno se postupně deformuje.

To by byla hlavní událost dneška. Teď už jenom podružnosti:

- tady je strip 669.237, který zapadá to tématického (řádově lepšího) triptychu: Mistr, Okoun, zrůdy, stalk a žalobičky (pokud vám připadá, že mluvím v šifrách, je třeba se trochu věnovat samostudiu).

- momentálně mám rozepsány 4 povídky a pracuju na nich simultánně. Jednak to je pochopitelně několik nových Arytmií, pak je to povídka Past, která patří do série Město; další je příběh, který zatím nemá jméno, ale navazuje na dvě věže a Y3F a poslední je mini-povídka nenavazující na nic současného, kterou zatím označuji jako BC.

- opravil jsem docela blbou chybu, která na FF2 zcukla hlavní menu do nečitelného chuchvalce písmen. Díky za echo patří Martinovi H. (postavím ti mohylu nebo tak něco). Přece jenom dvojkovou hořící lišku má něco kolem 8% návštěvníků a tohle byla pro ně rána pod pás.

- pak jsem taky opravil chybu v H4CKED kampani na kterou mě upozornil až Chorche. Ono s tou chybou to nedávalo smysl. Objevil se sice invader, ale už to nepřesměrovávalo no tričko-shop, což byl tak trochu smysl toho celého tyjátru.

- objevil jsem komiksovou sérii Gone with the Blastwave, která docela přesně odpovídá mojí vizi Města (která se zatím vyskytuje jenom ve výše zmíněné povídce Sen): obrovské zničené město, opuštěné lidmi, ve kterém se vyskytují jenom tři válčící strany: červení, žlutí a modří. Gone with the Blastwave je příběh dvou červených vojáků, kteří nevědí, jak se tam vzali a touží se z města dostat. Navíc je GWTB velice pěkně nakresleno a dokonce existuje neoficiální český překlad.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+
#novinky «« »» #komix #trička
CC by-nc-sa

««« 15. 11. 2008 Pixel dump
»»» 8. 11. 2008 Eshop? no to 'si děláš prdel, ne?

publikované články:
12. 11. 2008 Šablony a stereotypy
12. 11. 2008 669.237 📷

příbuzné články:
Iddqd
Eshop? no to 'si děláš prdel, ne?
Svět se hroutí
Noční jízda
Something, something, something, dark side...
Grafománie

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz