k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


17. 4. 2011

Rick Falkvinge FTW!


Rick Falkvinge je zakladatel Švédské Pirátské Strany - první PP na světě, která nastartovala vznik desítek jejích klonů v dalších zemích. Rick je pravidelným sloupkařem na serveru TorrentFreak, kde píše o věcech z pirátské agendy: copyrightové hydře, která si žádá další a další nesmyslné oběti v podobě našich svobod, neustálém sledování, jemuž jsme vystaveni, našich mizejícím internetovým právům, kultuře sdílení atd. atd. Všechno jsou to zásadní věci se kterými do posledního souhlasím. Tak zásadními, že jsem se rozhodl, začít překládat všechny Rickovi sloupky a šířit tak dál jeho slova.

Dneska dva překlady: Dáváte přednost copyrightu nebo právu mluvit v soukromí? a Revoluce nebude náležitě licencována (který dokonce převzaly Pirátské noviny) + dva další na cestě.


A Rick Falkvinge ještě jednou. V závěru mezinárodní konference Pirate Parties International měl proslov "Why are you here?" Další zajímavá potrava pro mozek. Když někdo bude Pirátům říkat: "Zbláznili jste se? Jste jen rozmazlení spratkové, kteří chtějí všechno zadarmo!" můžete je nasměrovat rovnou sem.


vstoupit do diskuze

««« 21. 4. 2011 Kopírovací monopol je omezením vlastnického práva
»»» 12. 4. 2011 #posob

publikované články:
17. 4. 2011 Revoluce nebude náležitě licencována
17. 4. 2011 Dáváte přednost copyrightu nebo právu mluvit v soukromí?

příbuzné články:
Virtuální detox
Sny o mechanických ovečkách
Pozáruční servis
Žijeme ve světě digitálních prostředníků
Dneska nepromítáme, jděte domů
Věci počítačové, chov tučnáků, Quake 3 po deseti letech a gaučové databáze

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz