k47.cz

twitter RSS
««« »»»

Programovat, učit se & kreslit

5. 2. 2008 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Včera jsem spal dlouho a dobře. Pak jsem vstal a hlavou se mi mihly tři body plánu na ten den: programovat, učit se & kreslit. Dalo by se říct, že jsem všechny tři splnil. Učil jsem se a na dnešní zkoušce jsem měl 100% úspěch, napsal jsem další řádky webového crawleru, který by měl vyhledávat a stahovat ilegální soubory z filehostingů (hudbu, filmy a tak) a pak jsem taky kreslil. Něco mám zase v plánu a jsem zvědavý, jak to dopadne. No ještě uvidíme…

A teď k tomu důležitému: Předminule jsem vypustil do plenéru povídku Svědectví o chorobě. Zajímavé na ní bylo mimo jiné to, že ve skutečnosti jde o pokračování jiné povídky, kterou jsem napsal dříve, ale zveřejňuji jí teprve teď. Tento prequel se jmenuje Do ledovce vytesán. Napsal jsem ho už v prosinci minulého roku a přihlásil ho do SASPI workshopu na téma úplně jiné vánoce. Do ledovce vytesán byl vlastně hack toho tématu. Příběh se odehrává na vánoce minulého roku, ale nějakou atmosféru klidu a pohody rozhodně nečekejte. Je to trochu smutná a trochu strnulá povídka, ve které jde o končící příběh dvou lidí z nichž jeden umírá v nemocnici nevyléčitelnou plicní chorobu a druhý se potácí na hranici smutku a šílenství. Je to moje klasická zneklidňující a nejasná povídka, kde nepadne jediné konkrétní jméno. Ale jsem si jistý, že ti, kdo četli třeba N13 nebo aB najdou určitá vodítka, zařadí všechno do nějakého širšího rámce a souvislostí a určitě budou překvapeni (teď je jenom otázka jestli mile nebo zle :D ).

Myslím, že to by stačilo k nové povídce z mé klávesnice. S úvody k vlastním textům mám vždkycky docela problém. Jednak chci lidi navnadit, aby si to přečetli, ale na druhou stranu zase nechci, aby to vypadalo, že příliš vychvaluju svojí vlastní tvorbu. Jestli tohle čte nějaká kreativní duše, klidně ať mi pošle nějaké své produkty tvůrčích křečí. Milerád to tady zveřejním. Samozřejmě nemůže čekat, že za to dostane víc než nehynoucí slávu u čtenářů k47čky (myslím u obou dvou čtenářů :D).

A dneska budeme finišovat stripem! Nümero 669.137 je o tématu blízkém snad každému člověku – o vymýtání ďábla ze psů.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz