povídky foto kultura ostatní stripy
facebook twitter
ASCII blog doomsday party

k47.cz

22. 2.

Poslední večírek před soudným dnem


Je těžké najít motivaci k čemukoli, když se zdá, že se všechno kolem hroutí & konec světa je na dosah ruky. Doomsday clock byl posunutý na dvě a půl minuty před půlnocí a ze všech stran se valí zprávy o progresu ve vývoji umělé inteligence, která přinese konec lidstva a humanity (jen nikdo neví kdy to přijde, může to být za tři měsíce nebo za dvacet let). V tomhle stavu, kdy bombardování špatnými zprávami nemá konce, je těžké najít sílu i pro eskpistické fantazie. I pálení peněz █████████████████ se zdá zbytečné.

Drobnou útěchu jsem našel v železe a pak v psaní doomsday party blogu - zprávách o životě několika lidí, na které předtucha konce světa dolehla extra tvrdě a rozhodli se začít s doomsday party - virtuálním večírkem, který začal jednoho únorového dne a skončí až se světem.

Jde o bezmeznou (více méně) pravidelnou lavinu excesu a šílenství, která je podávaná v surové alfa kvalitě prózy - bez smyslu a bez konce, jeden den se valí za druhým, beze změny, bez naděje a party pokračuje a sílí.


«« 28. 2. I should have danced on that Astronautalis concert
»» 6. 2. ASCII blog

příbuzné články:
Nutnost focení & pálení mostů
Kdyby se někdo ptal, zapírej
Bradburyho rady, detektivky & realizace, že už je rok 2013
Nanowrimo - konec
NaNoWriMo - další kapitola šílenství

sem odkazují:
KAMSSKSR