k47.cz

twitter RSS
««« »»»

Po dlouhé době se zase vidíme...

2. 4. 2007 (před 15 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Neuvěřitelné se stalo skutečností, jsem zpátky a po úporné práci s lehkým omlazením přináším aktualizaci.

Předně bych chtěl všem zvěstovat lehké změny, které otřásly zdejší půdou. Takže, stránky jsem přeonačil do php, ale nejsou nijak dynamické, takže nuda, ale zase na druhou stranu to umožňuje vychytávky typu vlastní shoutboard a vkládání prefabrikovaných bloků. Vizáž zůstala více méně stejná, držel jsem se původního návrhu, ale text je větší, lépe čitelný a vzdušnější. Takže to zkrátka nevypadá tak zatuchle. A taky jsem si vyhrál s CSS vlastností hover, ale to ocení vlastnící jiných prohlížečů než je Intenet Explorer.

Takže to by bylo několik slov ke změně formy, ale teď k tomu důležitějšímu: obsahu. V posledních dnech/týdnech/měsících jsem napsal docela krátkou povídku jménem Dávná budoucnost. Název je trochu oxymorón, ale vypovídá o čase, do kterého je zasazen její příběh (jen si tuto hádanku rozluštěte sami). Abych čtenáře trochu navnadil, prozradím, že se jedná o povídku z „jakoby“ blízké budoucnosti, kdy naše matička Evropa (a vlastně i celý svět) je jiná, zažila několik krizí a temných období, ze kterých se snaží vzpamatovat. A v tomto světě se pohybuje i hlavní hrdina Dávné budoucnosti, který sedí ve vlaku a uhání směrem k Praze za svým posledním úkolem.

Dávná budoucnost je hezká věc, ale jenom jedna povídka by byla trochu málo po 21 dnech čekání. A proto tu jsou další stripy ze série 669. A to konkrétně 669.85 a 669.86.

Kdo čte moje opilecké žvásty v antiBlogu tak tam je taky něco přibylo.

A nakonec (pokud jsem na něco nezapomněl) je tu nový úvodník nazvaný Bude-li čas…

Ještě jedna věta: Stránky jsou v novém kabátě teprve krátce a tak se můžou vyskytnout někde nějaké chyby a nedostatky. Když něco takového najdete, hlaste mi to do knihy. A teď vše zakončím maniakalním řevem a útěkem před exekutory.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz