k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


15. 11. 2008

Pixel dump


Původně jsem teď chtěl postnout něco jiného, ale něco se stalo a vyskytlo se tu něco úplně odlišného a to dostalo přednost. Pointa téhle šifry je v tom, že mám předmět MGA neboli Multimediální a grafické aplikace (teď pomiňme fakt, že ho neslavně opakuji pro nedostatek chuti se do něčeho pouštět). Během semestru se musí odevzdat čtyři kontrolní body, z nichž se každý nějakým způsobem dotýká multimédií. Tématem prvního kontrolního bodu, který už mám za sebou, byla práce s bitmapovou grafikou. A jelikož jsem na tom pár chvil strávil, byla by škoda, kdyby výsledek zůstal na disku a pak za čas odešel společně se svým nosičem. Přeloženo do srozumitelné řeči: přibyly dvě nové položky do sekce grafika. A to jednak OBEY RAZR a druhak RAZR ve spárech robota. Asi jste pochopili, že téma se také točilo kolem telefonů a já jsem digitálně opracovával svojí Motorolu V3i, která se už sice trochu rozpadá, ale pořád se s ví dají dělat ty véčkovité tríčky.

Navíc se ke každému kontrolnímu bodu musí vyhotovit dokumentace, což byla ta nudnější část, ale musela být. A i tu jsem přibalil. Takže jsou tu další dva článku: Návod na OBEY RAZR a pak Postup pro Motorolu v robotické ruce.

A zajímavost nakonec: kdysi dávno jsem psal povídky a všechny ostatní texty na Windows v Office nějaké prastaré verze (a tím pádem jsem používal jejich doc formáty), pak jsem přešel na Open Office, které mi nabízely stejné pohodlí a obsahovaly ty funkce, které jsem potřeboval (psaní textu a kontrola pravopisu). Pak jsem před rokem a něco migroval na linux, OOfice a formát odt zůstaly. A teď po pěti letech psaní jsem opustil všechny ty hrůzo-editory a začínám povídky generovat do obyčejných textových souborů.

Gedit mi nabízí taky možnost psát a kontrolovat pravopis, což je pro mě stěžejní. A navíc startuje mnohem rychleji než nejnovější Office na drogách! Formátování zastane přirozená Texy! syntaxe a navíc takový texťák upravím všude (je tu sice ten trabl s různými konci řádků). Tomu se říká progres, co? Ostatní jdou po tom nejnovějším a instalují všechny ty super Office 20000k XP Extra Extended Professional Ultimate Leet Edition. Já jdu úplně na opačnou stranu.

Úplný vrchol a dosažení bodu omega samozřejmě nastane, až zahodím i všechny ty GUI fidlátka a budu psát ve VIMu. Víme?


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+
#novinky «« »» #FEL
CC by-nc-sa

««« 17. 11. 2008 "Tak nám zabili Ferdinanda"
»»» 12. 11. 2008 Říkal tady někdo hejt?

publikované články:
15. 11. 2008 OBEY RAZR 📷
15. 11. 2008 OBEY RAZR! - návod
15. 11. 2008 Robotický RAZR 📷
15. 11. 2008 Robotický RAZR - návod

příbuzné články:
Holky na FELu? Nahé? No si děláš srandu!
Pixelový pláč nad Kalderonem
Víte, že se někdo dívá?
Důležitý je pořád něco dělat
Nikdy nemluvte s holkama o grafech
Psi štěkají a karavana jde dál

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz