k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Pěkně uleželé ležáky

9. 3. 2011 (před 11 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Však to znáte, někdy není čas právě teď dopsat článek a potom je třeba za rok a půl. Mě se to už stalo nespočetněkrát. Třeba teď. Čtyřikrát. Jinými slovy: dokopal jsem se k tomu, abych dopsal pár článků, které mi na disku straší už příliš dlouho.

Prvním je MySQL: rychlý výběr náhodného záznamu, kde jsem chtěl shrnout pár přístupů, jak opravdu zatraceně rychle vybírat náhodný záznam z databáze – tedy funkcionalitu, kterou jsem potřeboval pro vtipy.k47.cz. Skutečný archivní kousek, který téměř kompletní čekal ve frontě na dokončení od 9. září 2009. Stačilo dopsat pár řádků, drobnou korekci, aktualizovat čísla a hotovo. Jedeme dál. Dalším v pořadí je článek Verzovací systémy a spisovatelé. Jeho pointa je jednoduchá: verzovací systémy (jako např. Git) se hodí i pro spisovatele a další řemeslníky slova. Shodou náhod všechny data, kdy se začaly rodit všechny dneska zmíněné články, jsem se dozvěděl právě z Gitového repoziráře. U tohohle kousku mi řekl datum: 12. září 2009. A pak dva filmové hejty: Donnie Darko datuje svoje negativní ohlasy už od 24. 12. 2009 a extrémní exkrement mě prvně zhnusil prvního první dvatisícedeset.

Takže sečteno a podtrženo: 4 články, průměrný čas, který uplynul mezi první a poslední řádkou: 490 dnů. Měl bych se stydět? Měl bych se nad sebou zamyslet? Hele, pořád lepší hodně pozdě, než vůbec nikdy, žejo?

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz