k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Další pětiletka na obzoru

14. 2. 2009 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Původně jsem říkal: dvě stě padesát a dost, ale stejně mi to nedalo a vykročil jsem vstříc dalšímu čtvrt-tisíci s písní na rtech a vymahači dluhů z hazardních her v patách.

„O čem to sakra mluví“, řekne si ten, kdo sem zavítal prvně a mnoho z těch, kteří už zapomněli. Mluvím o stripech, frendíci moji! Kdysi dávno jsem se zbláznil do této minimalistické formy sdělení a vzápětí jsem vyprodukoval a zveřejnil 382 stripů, ale po čísle dvě-stě-padesát, jsem řekl dost, nikdy více, sbohem a šáteček.

Ale lhal jsem. Nikdy jsem se stripy nechtěl skončit. A záhy po té trestuhodné lži jsem udělal první várku a hledal jsem vhodný okamžik, kdy bych mohl znova nastartovat (téměř) nehynoucí (možná) legendární sérii. Chtělo to něco zatraceně významného, nějaké zajímavé výročí, přelomové datum. Ten okamžik nastal přesně dnes 31 minut a 30 vteřin po půlnoci, kdy unixový čas dosáhl kulatého čísla 1234567890.

A přesně 1234567890 vteřin od začátku počítačové éry začíná další pětiletka stripů číslem 669.251, které není vůbec vtipné a už vůbec se nehodí k té dnešní slávě. No nic, co naděláme.


PS#1: fel.log začal vycházet velice nepravidelně. Tedy přestal vycházet vůbec.

PS#2: Unixový čas přeteče v roce 2037 po kterém bude následovat opět rok 1970, takže se připravte vrátíme se do sedmdesátých let!

PS#3: Na rok 2012 je naplánováno několik konců světa: mayský konec kalendáře, srážka s asteroidem, sluneční erupce, zjevení létajícího špagetového monstra a několik dalších, takže se možná ani nedočkáme.

píše k47, ascii@k47.cz