k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Co se stalo + trochu hudby + trochu stripů

16. 4. 2009 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Asi jste si všimli, že se na pár dnů nahoře na stránkách ocitl takový modrý pruh. Byla to věc, která by z k47čky dělala součást Google friend connect – jakéhosi virtuálního soc-netu. Lidi se tam mohli přihlásit a označit se jako „člen“ k47čky a případně interagovat se svými frendíky na svých soc-netech a zvát je na k47čku nebo dělat další zbytečnosti.

Teprve, když jsem funkci GFC takhle popsal a měl to před sebou černé na bílém, došlo mi, že je to doopravdy k ničemu. Modrý pruh se tu neohřál ani týden a letěl pryč. Možná příště.

Ale místo toho jsem na k47čku nasadil něco smysluplnějšího: reklamní banner. Můj cíl je jednoduchý: zaplatit aspoň část hostingu, který mě stojí +-1400 korun. Když se to podaří aspoň z poloviny podaří, budu slavit sedm dní a sedm nocí a vyberu sedm svých bratří a ty budou slavit se mnou. Nebo něco na ten způsob.

Na druhou stranu chci, aby reklama co nejméně rušila. Proto jsem nasadil jenom jeden malý usoplený banner, který se navíc, když máte malé okno prohlížeče, skryje se pod obsah stránky.

Svůj první dolar vydělaný za reklamou očekávám někdy na jaře roku 20009.


A teď hudební okénko.

V poslední době se k mým uším (opět) donesla skupina If These Trees Could Talk jejichž Malabar Front je docela pěkná věc (až na ten konec, který by přece jenom mohli trochu vytáhnout).

Pak taky prostorem zavibrovala skupina The Appleseed Cast, která hraje pohodový indie/post-rock. Nic zásadního, ale poslouchá se to dobře.

Na twitter jsem nedávno psal, že finský post-rock v podání partičky Magyar Posse, vůbec nezní špatně. Je to tak. Ale teď dodávám, že se brzo oposlouchá. Jinak běžte na jejich stránky, jsou skoro nečitelné, ale dá se tam stáhnout několik MP3.


O čem můžete říct, že jste to měli rádi, než se to stalo široce populárním? A co na to říkají uživatelé twitteru (before it was cool)?


A aby se neřeklo nasypu sem o sto procent víc stripů než obvykle (669.263669.264). Taky mě napadlo, že bych o stripech konečně mohl přestat psát tyhle věčné veskrze zbytečné úvody, zvlášť když se teď v novinkách ukazuje náhled.


Včera jsem dopsal Parazita – jednu starší povídku. Nechám jí ještě uležet, pak provedu korekci a příště jí vrhnu online. Jde o dost temný a nejasný materiál, který různě souvisí s Nechtěl jsem nic víc, než několik zkurvenejch momentů štěstí, což je shodou náhod poslední věta Parazita.


PS: Svět se zbláznil nebo za to snad může jaro. Počet odběratelů free-form stripů fel.log stále stoupá. No tak plantážníci, ruce nahoru, kdo má fel.log ve čtečce. Ať si udělám sčítání lidu.

píše k47, ascii@k47.cz