k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Co je špatně se současným internetem

— k47 (CC by-nc-sa)

Spal jsem 13 a půl hodiny, abych dohnal všechen nahromaděný deficit, ale to bylo dávno a teď je mi zase na chcípnutí (i když stalking mi vždycky zvedne náladu).

Tak, ale teď k věci: s internetem je něco špatně, vznikají služby, servery, stránky, portály a sociální sítě, které jsou úplně na nic. Vy víte o čem mluvím. Monumentálním způsobem zbytečnosti se nad všemi ostatními vyjímá Facebook. Grandiózní pomník zážitkového webu, který je však zcela bez obsahu. Tohle všechno jsem sepsal v novém úvodníku jménem Tvorba, který je tak neuvěřitelně dlouhý, že jsem uvažoval o rozdělení. Ale úvodník part 1 a part 2 by bylo trochu moc i na mě. V úvodníku Tvorba nakládám s takovými pojmy jako obsah a tvorba. Uvažuji, co lidi chtějí a co nechtějí, operuji s konzumovatelností obsahu, zmiňuji kolik nám technika ušetří času, ale kolik nám ho vezme. Tohle a další fůru věcí jsem sesumíroval v Tvorbě, která také samozřejmě obsahuje sto deset důvodů proč nenávidím Facebook a stručné vysvětlení proč blogeři nemají duši. To je bod numero uno na dnešním programu.

Bod číslo dvě je zase trochu toho zlostného domácího blogování, tentokrát s příchutí archeologických nálezů, únavy a celkové mizérie.

A poslední věcí jsou stripy. Vím, že je nikdo nemá rád. Vím, že mi píšete maily ve stylu: „hele kámo, už toho nech“. Vím, ale přesto vytrvám.

Takže dneska dva kousky, zaplatíme a půjdeme. Ve stripu 669.230 je zakódován stále přežívající strach z LHC a následného okamžitého zániku světa. Další strip 669.231 je o ničivém vlivu Facebooku, což se hodí k dnešnímu tématu.

A to je všechno, rozejděte se do svých domovů.

píše k47, ascii@k47.cz