k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Co bych vám povídal, byli v přesile...

29. 4. 2008 (před 15 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Teď něco programuji v javě a provedl jsem jeden maličký accessibility test (takové neslušné slovo) a ptám se: je láska k vývojovému prostředí brána jako deviace? Nepochybuji, že je.

To něco co programuji je webová aplikace, která nemá skoro nic společného s k47čku a vývoj v Javě mi -ve srovnání s php- připadá nesrovnatelněji pohodlnější a tak nějak celkově lepší. Nenapadá mě moc důvodů, proč je pro vývoj web-aplikací (dneska se neříká stránka, ale aplikace) tolik populární php. V Javě EE s pomocí Struts je všechno naprosto parádní, jde to rychle, vede to člověka na MVC a celkově je to moc fajn. Otázka je jestli tyhle výhody ocení miliony řadových špagetářů, kteří by ovšem, v zájmu lidstva, měli být co nejrychleji odchytáni a separováni, aby náhodou nezplodili potomstvo stejně podřadných programátorů. Stejně je to s objektovými databázemi… ach jóóó…

Ale dneska nemám v úmyslu jenom říkat na čem dělám a jak se mi nelíbí všechno ostatní (i když jeden člověk na tom postavil svojí internetově-blogerskou kariéru) a taky hodím něco do placu. A dneska platí rovnice něco = dva stripy. První dnešní je 669.150 ze staré várky. Jde zase o trochu jiný strip ve stejném složení jako minule. A pak je tu novější než nejnovější (tedy s největší pravděpodobností vyjde pozítří přespříští měsíc) 669.187, který vznikl výhradně jako imunitní reakce na NIGGův komentář v shoutboardu, kterému jsem připadal jako Harry Potter. Ve 669.187 je taky vele-známá osobnost, kterou ovšem budou znát jenom ti, kteří už přečetli (popřípadě viděli) nějakou tu mangu (popřípadě anime).

píše k47, ascii@k47.cz