k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

#78

14. 6. 2004 — k47 (CC by-nc-sa)

Nevím jak začít a proto to radši nebudu okecávat. Prostě a jasně: vysoustružil jsem nový design a zavrhl jsem některé neperspektivní sekce. Vzhled je prostě jen nový, někomu se bude líbit, někomu ne, ale to nevadí - takový je život. Na nucený výsek putovaly tyto sekce: Quake3, Rammstein a Airsoft. Už se s nimi pravděpodobně nikdy nesetkáme; čest jejich památce:-). Ale zato ostatní sekce se budou rozvíjet pořád dál a o to razantněji, o co se tamty zrušené nerozvíjely (trochu blbost, co?) Jedeme dál.

 Taky dost podstatná změna pro místní literáty/poety/podobná individua je rozdělení dříve jednotné Mizzerie na jednotlivé sekce a to povídky, poezii a ostatní, kde se soustřeďují komixy, úvahy a excesy. Aby těch změn nebylo málo, oddíly adios a tvůrci se sloučily do jediného, který se jmenuje překvapivě adios a tvůrci.

 Značné předělání k47čky by pomalu nestálo ani za zmínku, kdyby se nevyskytla další "tvrdá" aktualizace obsahu. Dneska se jedná o tři básně z mého pera, které všechny vznikly za dobu pobytu na Šumavě, který probíhal ve dnech 1. - 6.6. Zadržte dech, už to jede. Prví kousek poezie se jmenuje Až stroje promluví a jen tak letmo popisuje stvoření inteligentních strojů, kteří budou mocnější než lidé a ...(nechte se překvapit). Jméno dalšího kusu: Noční telefonát dost jasně naznačuje myšlenku básničky.  Nakonec jsem si nechal takovou specialitku s velice podivným jménem Úlomky poetického džbánu plněného horkou rtutí a krvavým rizotem. Jak se dá z názvu vytušit, nejedná se o jednolitou báseň, ale několik nesourodých slok, jakýchsi alternativních řešení, pospojovaných pomyslným vodítkem nepříjemností. Jednotlivé sloky postupně vznikaly skoro rok, hezky jedna po druhé, ale teprve v poslední době jsem je slepil slogany "ale lepší než drátem do oka" a dal jim jméno. Za sebe doporučuju sloku "Rozbitý lustr (jiný úhel pohledu)", jedná se o takovou katastrofickou parodii. Pro dnešek vše.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz