k47.cz

twitter RSS
««« »»»

2.5 chlapa + bolest + kód = co se stalo

26. 9. 2009 (před 12 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Co jsem dělal zajímavého posledních několik dnů, kromě toho, že jsem sebral odvahu a publikoval první střípek Terminality? Tak předně jsem čtyři dny v kuse buď spal nebo se svíjel v bolestech. Nevím jak nebo proč se to stalo, ale jednou jsem se probudil a strašlivě mě bolela záda. První den jsem se téměř nemohl hýbat a proto jsem pořád ležel, ale nemohl jsem dlouho spočinout v jedné poloze, protože mě to zase začalo bolet. Z toho důvodu jsem skoro nespal a i když jsem zamhouřil oči, nebylo to o moc lepší, protože mě stíhaly noční můry. A takhle divné, děsivé a znepokojující sny se mi už dlouho nezdály. Byly to pokračování minulých snů zremixované dohromady, nejdivnější výjevy, halucinace, schizofrenní rozštěpení osobnosti (nedokážu popsat neuvěřitelný děs, podivnost a beznaděj, která mě pohltila) a opakovaná probouzení se do snu. Mám dojem, že se mi to muselo zdát nepřetržitě několik hodin, kdy se mě můj mozek pokoušel přesvědčit, že mě skutečně nenávidí a chce co nejdřív zmizet. Naštěstí jsem měl velkou zásobu magických pilulek, které dokázaly utlumit aspoň bdělou bolest. Víte, jak Dr. Gonzo ve filmu Fear And Loathing In Las Vegas říkal: This man suffers from a bad heart. But I have plenty of medicine? Najednou mě to nějak zasáhlo. Pozn.: potřebuji silnější analgetika → jinými slovy: potřebuji člověka, který padělá recepty. Ozvěte se mi na mail i-need-plenty-of-tramadol@k47.cz.

Naštěstí teď už jsem relativně v pohodě.

Pak jsem taky vytvořil nějaký ten kód. V PHP jsem napsal jednoduchou objektovou obálku pro pspell – funkce kontroly pravopisu. Snad se někomu bude hodit, tak jako se hodila mě.

Dál: brácha mě navnadil na seriál Dva a půl chlapa. V podstatě seděl u počítače, lámal se smíchy a nešlo si toho nevšimnout. Podíval jsem se na pár dílů a musím potvrdit, že hlášky jsou solidní, charaktery pěkně rozvržené, dostatečně abnormální a zajímavé. Nejpozoruhodnější je jednoznačně slakerka Rose chorobně posedlá Charliem. Jak jsem už někdy psal, nejoblíbenějšími se často stanou ty nejdivnější postavy (např. Hannelore z Questionable Content. Dávám jednu a půl pí hvězdičky. Jestli chcete stahovat, zkuste se podívat na wyhledawacz.

Update: Po zhlédnutí dvou sérií musím říct, že to zase tak super není. Originalita vyprchá a pak všechno více méně jede v zaběhnutých kolejích. Neurotický Alan začne nepříjemně připomínat Sheldona z The Big Bang Theory, kterého upřímně nesnáším. Stejně tak je nezanedbatelná část humoru je postavená na trapnosti, kterou taktéž nesnesu. Některé díly jsou v pravdě strašlivé. Naštěstí, když si tyhle slabé díly pustím 150% rychlostí, pak stihnu dvacet minut stopáže za 13 a všechno je najednou mnohem lepší.

Nakonec toho dnešního vypravování přilepím dva stripy: číslo 669.288 je o nebezpečí rekurze v reálném životě a 669.289 je o tom, jak je někdy těžké uvést věci na pravou míru. Mimochodem: je zdokumentováno, že strip 669.268 prokazatelně vygeneroval minimálně jeden úsměv. Za tento komentář děkuji. Vážně. Naprosto upřímně. Když už z toho nemám peníze, je pro mě velikou odměnou, že se to někomu líbí. Nebojte se komentovat, chválit, hanět, nadávat, kritizovat, prostě cokoli. Od toho tam ten formulář je.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz