k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

#152

12. 2. 2006 (před 16 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Chtělo by to nějaké mystérium. Chtělo by to impulz. Dnešní aktualizaci bych uvedl asi takto: „Pochopil to problesknutí pohledů a zatloukl si hřebík do srdce.“ Aneb dneska se to poveze v duchu sebedestruktivní touhy, tématu mě tolik blízkému.

Něco se stalo a můj – nebál bych se říct – spasitel Morfion ze Slovenska zaslal jeden takový impulz křížený s mystériem zakovaný do řádek prózy nazvané Bez teba. Jde o mnohoznačnou povídku, která vystihuje víc věcí. Zřejmá fakta klamou a skutečné významy jsou ukryté v symbolech a mezi řádky. Text se nečte, ale je třeba ho spíš dekódovat. Zkrátka tak jak to mám rád. A jako že nejsem nelida, dám vám vodítko. Všímejte si auta a křižovatky… Přeji hezké čtení.

A co dělám poslední dobou, možná se ptáte. Je to jednoduché, spoustu věcí, ale přeci jen malý zlomek z toho co jsem chtěl udělat. Například jsem se začal učit kreslit, samozřejmě jako samouk. Je to docela zábava, to vám povídám. Sice mi toho spousta nejde a je to povšechně mizerné, ale miluju to. Hodí se mi to na plánovanou komiksovou epizodu Poslední expres a pak taky něco rozsáhlejšího, ale jsem spíš snílek než realista a tak plány padají jako domeček z karet. A mým hlavním snem je vytvořit kreslený/animovaný seriál – mizerný, podivný, komediální, s „nekompatibilními“ hrdiny a hlavně zběsile rychlý. No nic, popojedeme.

Dále se mi v hlavě válí dobrá zpráva pro příznivce SID-metalu: švédští Machinae supremacy vydají nové album nazvané Redeemer. Škoda jen, že se ta placka u nás těžko sežene. A nová deska v podání Machinae znamená taky dvě celé mp3ky uvolněné jako ukázky. Jedná se o dobrý Rise a výborný Through the looking glass. Když jsem tu druhou jmenovanou poslouchal poprvé, skoro jsem u toho plakal, tak mě to vzalo. Kombinace melodická linka klavíru + okolní hukot + zpěv s fantastickým nasazením mě odzbrojila. Stahujte.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz