k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

#146

13. 1. 2006 (před 17 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Bylo nebylo. Jeden nejmenovaný kamarád se mě zeptal co dělám a já odpověděl, že: programuji/photoshopuji/píšu povídky & básně/čtu Ginsbergovo Kvílení/učím se na maturitu/čekám na genialitu/aktualizuji/promýšlím svou plánovanou cestu na 2000 kilometrů za deset dnů/blouzním v horečkách/maluji prapodivné obrazy a to všechno zároveň.

Zkrátka je toho hodně. A když už mluvíme o Ginsbergově Kvílení, našel jsem na netu přepis celé té básně v překladu a originále. Je opravdu dlouhá, ale stojí za to. A protože je stále ještě pod autorským zákonem, bylo by nelegální ji umístit na K47čku (ale upozornit na to můžu) a proto se podívejte sem.

Ginsberg zakvílel a co dál? Komiks!

Znáte Tiberia, jednoho výborného kreslíře komiksů? Jestli ne, tak buďte rádi, protože byste mě jinak mohli považovat za zvrhlého až úchylného šílence. Ale nicméně vkus je věcí každého z nás a i poněkud atrofovaný smysl pro krásu nemůže být odsuzován. No a právě jeho kousek mě inspiroval k Souznění. Jde o abstraktní komiks, kde je děj vyjadřován pomocí symbolů, které představují jednotlivé postavy a jejich činy. Původně tam neměly být ani žádné doprovodné texty, ale nakonec jsem prostě musel rozvinout úvahu na téma odlišní. Ale zase jsem minimalizoval písmo na úroveň čitelnosti. Souznění jsem dodělal 28.12. a nebyl jsem si jist, zda ho zveřejním, přece jenom symbolika má význam, který nemusí každý skousnout a někomu může připadat nechutný. Přesto se Souznění objevuje na K47čce, tak hurá do dekódování.

Ale souznění nebude jediný příspěvek o „monstrech a jiných netradičně odlišných jedincích“.

A to je pro dnešek vše a já jdu zas čekat na epidemii infekční geniality.

píše k47, ascii@k47.cz