k47.cz

twitter RSS
««« »»»

#144

7. 1. 2006 (před 16 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Je tady nový rok. Je to dobře nebo špatně? Nevím, ale je to tak.

Letopočet 2006 zahájil pátý (!!!) rok existence K47čky. Nikdy bych netušil, že to dotáhnu tak daleko, že budu tlačit káru mizerného umění tak dlouho. Leč vydržel jsem (kupodivu). Možná bych mohl na chvíli bilancovat, co že nám (vám) ten rok 005 přinesl. A i když nemám rád balancování na hraně bilance, pokusím se o to.

Takže se držte, exkurz do bahna minulosti začíná.

Hned zpočátku roku 005 jsem kompletně eliminoval rámový layout, takže jsem si začal připadat víc jako profesionální webmaster, což nemá žádný význam pro čtenáře, ale zato pro mě ano. Rok 005 přinesl dixonovské komiksy (Štěstí Jimmy DixonaSbohem, Jimmy) a vůbec jsem se začal zabývat příběhy, které jsou zkombinovány s grafikou (669) a grafickým básním (Cesty života/život na cestách & Barbed wire). Taky jsem nalezl Simutrans, se kterým jsem strávil hodiny a napsal o ní několik článků. Během 005 se ukázala totální dominance k47čky nad so-coolem, co se piškvorek týče. Objevil jsem výbornou skupinu Machinae supremacy, která mi zpříjemňuje dlouhé hodiny strávené u resuscitací K47čky (doporučuji).

Celým rokem se jako rezavý drát táhla povídka Jak se kalila ocel, jejíž části jsem zveřejňoval postupně a stále to není všechno. Ale bylo tu ještě dost prozaických mizerností ať už ode mně (např. Playback, Motor, Polibek na rozloučenou) nebo dokonce z ciziny (Morfinova Pomsta).

Na rekapitulaci poezie nemám sílu.

Ale teď za tím vším uděláme tlustou čáru


a začneme se věnovat novému roku a tomu co přinese. Takže abych nějak začal, tak hodím do plénu nový strip 669.09.

Do budoucna plánuji další komiks. Tentokrát nebude ani airsoftový, ani dixonovský, ale něco úplně jiného. Rozhodl jsem se vytvořit Poslední expres; ručně kreslený příběh, který poté projde přes photoshop surgery a bude vyprávět o lidech, kteří cestují na palubě nejrychlejšího vlaku budoucnosti (a nebude to jen tak ledajaký vláček, půjde o Maglev, který ve vakuových tunelech poletí 5krát rychleji než zvuk; nejsem blázen, teoreticky to je možné). Když přihlédneme k tomu, že moje kreslířská zručnost je prakticky nulová, může tento projekt vznikat hodně dlouho. Abyste věděli o co přibližně jde, nachystal jsem narychlo jednu ukázku.

Možná, že jsem to v ještě neřekl, ale v rámci sekce PChry jsem zavedl sloupek Simutans news, ve kterém stručně informuji o dění na scéně freewarovky Simutrans. Způsobila to verze 88, která by si zasloužila rozsáhlejší zprávu, na kterou ale nemám ani za mák čas, takže se této otázce věnuji jen tímto způsobem.

Pak také proběhla běžná servisní údržba. Ale teď už jen telegraficky: nové hlavičky sekcí grafika, exces, úvahy, komiks ; reorganizace odkazů; omlazení adiosu.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz