k47.cz

twitter RSS

NEVERYOUNG: Moje slabost

12. 4. 2018 — NEVERYOUNG

Nazdar, tady NEVERYOUNG, pokud čtete tyto řádky, znamená to jediné… Ne nejsem mrtvý, jenom se „redakce“ rozhodla přijmout moje blábolení.

Právě je devět večer, začal jsem pít chvíli před osmou a už jsem na mol. Měl jsem pár piv, pak pár vodek s džusem, potom (co mi došel džus) několik panáků čisté vodky a teď si zase připadám skvěle. Ten klid! Chci zavřít oči a odebrat se do říše snů. Nevím, jak to přesně popsat. Je to jako kdybych měl celé tělo úplně uvolněné a necítil nic špatného. Takhle se určitě musí cítit lidé v deprivačních nádržích (nebo jak se jim vlastně říká).

Nechtěl jsem psát o tom, jak si připadám nalitý. To ani v nejmenším. Původně jsem se vůbec nechtěl zmiňovat o svých pocitech a poruchách, které mi ničí život, chtěl jsem se vydávat za cool týpka, jehož život je plný vzrušení a zajímavých momentů. Jo. Místo toho jsem psal o svém alkoholismunenávisti k lidem s depresí. Tyhle dvě věci spolu mají něco společného. Došlo mi to, teprve nedávno: Nesnáším věci, které mi připomínají moji vlastní slabost.

Z duše nenávidím lidi, kteří pijí na veřejnosti (hlavně takové ty jeden a půl litrovky piva). Nejspíš je to proto, že mi to připomíná moji vlastní slabost před alkoholem. Nesnáším lidi s depresí. Zase: Připomíná mi to moji vlastní slabost. Jde o slabost neurologickou, neurochemickou nebo psychiatrickou, ale vnímám ji jako zranitelnost. Jako své selhání. Nesnáším žebráky a lidi, kteří chtějí prachy (nejradši bych je všechny poslal do prdele). Možná je to ten samý důvod. Možná se taky bojím, že bych takhle mohl skončit. Bez práce, bez prostředků, opilý na mol a snažit se vylákat pár korun na krabici vína. Nesnáším je, protože se bojím. Strach jsem přeměnil v nenávist. Slabost ve fasádu síly. Nemyslím si, že teď (po onom zjištění) přestanu pít (to mám příliš rád) nebo být laskavější a empatičtější k ostatním lidem a jejich problémům. Nemyslím si, že se něco z toho stane. Ale aspoň jsem se dozvěděl něco o sobě a vy jste se to dozvěděli se mnou.

To je všechno, co jsem chtěl napsat. Nějak k tomu nemám závěr. Ale co byste po mě chtěli? Jsem opilý, sakra!


Článek bylo nutné značně upravit, protože byl téměř nečitelný a překypoval chybami a překlepy, skutečně byl psán pod vlivem. — pozn. redakce

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz