k47.cz
výběr kolo foto makro povídky kultura
koronavirus TECH ▞▞ 🞄⬤🞄 | twitter RSS
««« »»»

NEVERYOUNG: Horký čaj a horké jídlo

26. 1. 2019 — NEVERYOUNG

Ahoj, jsem tu zas, váš přítel NE­VE­RY­OUNG, abych se s vámi po­dě­lil, co dal­šího ne­sná­ším. Ti­tu­lek to asi pro­zra­dil. Je to horké jídlo a horký čaj.

Miluju, když se někdo zeptá, jestli nechci čaj, řeknu jo, pro­tože proč ne a pak přede mě při­stane kýbl vařící te­ku­tiny, ke které se nikdo třicet minut nemůže při­blí­žit, natož se ji po­ku­sit pít. Jo jasně, chci se napít někdy za tři čtvrtě hodiny a ještě se u toho opařit. Na­bíd­nout ja­kou­koli vařící ka­pa­linu ke kon­zu­maci by mělo být trest­ným činem. Jako vážně, tohle je ho­va­dina.

Stejně tak ne­sná­ším po­dí­vání ja­ké­ho­koli jídla, které má tep­lotu vy­lu­ču­jící kon­zu­maci. Nevím proč, ale vždycky začnu vidět rudě. Proč? Sakra proč? Buď můžu začít jíst a skon­čit s po­pá­le­ni­nami tře­tího stupně, nebo se jako idiot snažit snížit tep­lotu pokrmu, nebo deset minut čekat se za­lo­že­nýma rukama než ter­mo­dy­na­mika udělá svojí věc a kon­zu­mace se stane bez­peč­nou.

Uvě­do­muju si, že je to velice spe­ci­fická ne­ná­vist, je to ty­picky „first world pro­blem“, ale nemůžu si pomoct, ne­sná­ším to tak strašně moc. Proto, když můžu, jím jen ryby z kon­zervy nebo po­travu jejíž jediná te­pelná úprava pro­běhla v mi­k­ro­vlnce.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz