k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

NEVERYOUNG: Horký čaj a horké jídlo

— NEVERYOUNG

Ahoj, jsem tu zas, váš přítel NEVERYOUNG, abych se s vámi podělil, co dalšího nesnáším. Titulek to asi prozradil. Je to horké jídlo a horký čaj.

Miluju, když se někdo zeptá, jestli nechci čaj, řeknu jo, protože proč ne a pak přede mě přistane kýbl vařící tekutiny, ke které se nikdo třicet minut nemůže přiblížit, natož se ji pokusit pít. Jo jasně, chci se napít někdy za tři čtvrtě hodiny a ještě se u toho opařit. Nabídnout jakoukoli vařící kapalinu ke konzumaci by mělo být trestným činem. Jako vážně, tohle je hovadina.

Stejně tak nesnáším podívání jakéhokoli jídla, které má teplotu vylučující konzumaci. Nevím proč, ale vždycky začnu vidět rudě. Proč? Sakra proč? Buď můžu začít jíst a skončit s popáleninami třetího stupně, nebo se jako idiot snažit snížit teplotu pokrmu, nebo deset minut čekat se založenýma rukama než termodynamika udělá svojí věc a konzumace se stane bezpečnou.

Uvědomuju si, že je to velice specifická nenávist, je to typicky „first world problem“, ale nemůžu si pomoct, nesnáším to tak strašně moc. Proto, když můžu, jím jen ryby z konzervy nebo potravu jejíž jediná tepelná úprava proběhla v mikrovlnce.

píše k47, ascii@k47.cz