k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


13. 11. 2013

Město se kterým není něco v pořádku 📷


Night Vale není tak úplně obyčejné místo.

Na první pohled se může zdát jako další ospalé město utopené kdesi v pouštích amerického jihozápadu, ale to je jenom mylný dojem, který může nepřipraveného pozorovatele stát život.


S Night Vale totiž není něco v pořádku.

V parku pro psy, o kterém nikdo nesmí přemýšlet, se pohybují záhadné postavy v kapucích, starostka města je většinu času nezvěstná, všechny psací potřeby jsou nelegální, trafika je ze dvou procent plná mléka, některé obchody jsou zalité v jantaru, pod kuželnou se nachází prastaré podzimní město, jednoho dne nedaleko zjeví šeptající lesy, v domech se znenadání otevírají portály, lidem se zjevují andělé, černé hučící obelisky se tyčí v ulicích, hodinová věž je neviditelná, nad střechami se prohánějí helikoptéry šerifovy tajné policie, město někdy zahalí tajemné zářící oblaky, objevují se cestovatelé v čase, všechno obilí a obilné produkty se mění na jedovaté hady a místní radiostanice je řízena nepředstavitelnou bestií přímo z nočních můr.

Ale přesto nic z těchto Lovecraftovských hrůz místním nepřijde divné, podezřelé nebo zlověstné. Všechen děs působí všedně, jako denní rutina se kterou se všichni naučili žít. Pro místní je Night Vale jenom:

A friendly desert community where the sun is hot, the moon is beautiful, and mysterious lights pass overhead while we all pretend to sleep.

jak říká sám Cecil, hlasatel místního rádia Welcome to Night Vale, které můžete poslouchat i vy ve formě fantastickho podcastu.


Mimochodem: K Night Vale mě opět přivedl Idea Channel. Tenhle youtube kanál se rozhodně vyplatí sledovat.


vstoupit do diskuze

««« 31. 12. 2013 10 let a nějaké ty statistiky 📷
»»» 7. 11. 2013 Sedm let post-rocku

příbuzné články:
Úvod do zrcadel a labyrintů
#299
Hororoskopy
H. P. Lovecraft
Marble Hornets
QI, No Such Thing as a Fish & No Such Thing as the News

sem odkazují:
Hororoskopy

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz