k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer

Co všechno připravuji

15. 9. 2005 (aktualizováno 22. 4. 2007) (před 16 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

(posl. aktualizace 3.12.07)

povídky

Když zhasly lampy

Velmi stará povídka, kterou jsem začal tvořit před několika lety, ale zatím se nedostala dál než za načrtnutí děje a postav a napsání prvních odstavců.

18.12.05 děj této sci-fi povídky vypráví o dvou vojácích, kteří roky slouží politickému sytému. Ale pak si uvědomí, že stojí na špatné straně barikády. Vzbouří se a snaží se utéct z obří metropole, která se hroutí jak politicky, tak i funkčně.

22.04.07 Po dopsání Dávné budoucnosti jsem oprášil nápad povídky Když zhasly lampy a pomalu pokračuji v práci. Zařadil jsem ji do širšího kontextu a načrtnul jsem historii.

Na cestě

Chystaná delší povídka o zběsilé cestě dvou studentů před minulostí.

27.3.'06 práce pokračují v rozumné míře a povídka se rozrůstá, největší potíže mám se skloubením a chronologií jednotlivých pasáží.

22.04.07 Rád bych se na tento podivuhodný mystický příběh podíval někdy v budoucnu a dopracoval jej do konce i když to nebude vůbec lehké.

Světlo v zádech

Povídková série, která vypráví o detektivovi Hertzmannovi a jeho pátrání po stopách minulosti. Ústřední moto celé série zní: Světlo v zádech měl ten, kdo kráčel do temnot.

Série by měla obsahovat nejméně pět dílů, které ponesou názvy: Deset minut spánku, Kuřáci opia, Do nejdelší smrti, Špína jedný noci, Bombardovali jsme nové naděje.

22.04.07 V současnosti je zveřejněn první díl: Deset minut spánku.

03.12.07 Už kdysi dávno byl zveřejněn druhý díl pentalogie (Kuřáci opia). Třetí díl jménem Do nejdelší smrti je už několik měsíců téměř dokončen, ale práce se zastavily kousíček před koncem a teď bych rád dopsal nějaké jiné kratší rozepsané povídky a teprve po tom bych se chtěl vrhnout na Světlo. Ale třetím dílem to nekončí, už teď mám několik stránek textu a konceptů pro Špínu jedný noci – tedy díl čtvrtý a letmé náčrtky pro závěrečnou část série, která nese název Bombardovali jsme Nové Naděje

-1/1
Nejasná povídka o skrytých tvářích lidí, o kterých si myslíme, že by mohli být našimi přáteli.
Příběh špíny velkoměsta

Nástupce Zavíráme, dlouhá povídka o svědomí, které člověku nedá spát a neustále ho pronásleduje. Povídka je téměř hotová, ale čeká ji kolo korekcí.

10.5.2007 – našel jsem starý zápis přibližně z prosince 2004, který se na k47čce už nevyskytuje. Tento rekapituluje, co se se Špínou děje: S už asi 3 měsíce slibovanou povídkou Příběh špíny velkoměsta se to má asi takto: původní provedení mi z 50% nevyhovuje a tak jsem se rozhodl ji celou přepsat a trochu zrychlit, ale zachovat původní schéma děje. Začal jsem měnit slovo po slově, objem textu se zvětšoval takřka exponenciálně, přibyly postavy a příběhy, nastal zlom. Zkrátka rozsah 'finální verze' bude velký a netušeně obsáhlý. Práce na povídce „Když zhasly lampy“ nepokračují. Taky jsem načrtl příběh povídky s prozatimním názvem Smoking Land. Půjde o příběh odehrávající se ve dvou rovinách: krásné iluzorní drogové a té skutečné plné násilí, špíny a kriminality. Ale možná skončí jako jeden z dílčích příběhů voperovaných do Příběhu špíny velkoměsta. S touto povídkou je to trochu složitější.

Ivane!

Příběh o absurdním a nepochopitelném úpadku světa. Zatím je hotov pouze koncept.

Cestovatel

Povídka, jež nepřímo navazuje na Jak se kalila ocel, vzájemně se dotýkají jen v několika bodech, ale Cestovatel rozvíjí příběh o neurčitém cestovateli, jeho mrtvé matce a nejasné přítelkyni. A přitom jaksi neplatí běžný stav věcí a hrdina se neustále vrací a není schopen činu.

27.3.'06 příběh bude celý absorbován do povídky Na cestě (viz níže).

Mezičas

Kus Absolutního příběhu, čas mezi sladkou minulostí a vraždou ze zuřivosti, která se v budoucnu možná stane.

18.11.05 byla zveřejněna ukázka.

Město monoklů

Město monoklů je místem, kde se nezahojí žádná rána. Povídka inspirovaná Bradburyho příběhy je zatím hotova jen v zárodcích, ale chtěl bych se k ní vrátit a dopsat ji. Ale to už říkám tak rok a půl a pořád nic.

31.10.05 práce na povídce pokračují a už nabývá určitých tvarů.

Hlava47

Obraz totalitního státu, který se topí ve svých byrokratických nařízeních.

Na palubě

Povídka vypráví o první jízdě nejrychlejšího vlaku budoucnosti. Měl jsem s ní velké plány, ale práce se zastavily.

Taxikář

příběh opiové noci

Kus někoho v mé hlavě

Velmi starý náčrt povídky, která vypráví o vrahovi, který se „nastěhoval“ do hlavy jednoho člověka.

Anomálie (Det)

Detektivní příběh o pátrání v hlubinách noci i pátrání v sobě;o vrahovi posedlém svou nevinou; o tom, že pro pravdu se vyplatí jít až na kraj světa.
10.7.'06: povídka zůstane samostatná, ale je celá začleněna do Epizod (viz níže)

Epizody

10.7.'06

Epizody jsou velký projekt, velký sen. Budou to dva roky (700 dní) příběhů party mladých nekompatibilních lidí. Tato parta se bude skládat z téměř dvou desítek podivných charakterů, kteří budou něčím vykolejeni z běžného standardu.

V současnosti hlavně vymýšlím a prohlubuji jednotlivé charaktery (hlavní + desítky vedlejších), načrtávám kostry příběhů a podobně. Dokument Epizod má několik desítek stránek a přitom v něm skoro nic není. A práce pokračuje dál.

Nemám ponětí jak to všechno ve finále zpracovat, zatím jen něco málo prosakuje do stripů 669 a 669/m++q (zatím jen 3.série o Alexovi).

27.11.'06

Epizody pořád rostou. Centrální dokument, který obsahuje popisy postav, útržky děje a další fragmenty tohoto příběhu, už má 70 stránek, ale přesto není ani zdaleka kompletní.

Ostatní projekty

básně

Mám rozpracováno několik rozsáhlejších kusů, ale jde to velmi pomalu.

22.04.07 Palmbeacher z DeviantArt poskytla inspiraci pro báseň pracovně nazvanou Ztichlej svět.

komiksy

Připravuji další 2 díly airsoftového komixu a 2 díly Jimmy Dixona. Pak bych se taky rád věnoval komiksovým stripům 669 a dalšímu, na kterém se zatím pracuje.

únor – březen 2006 V poseldní době mě uchvátil nápad na komiks (nebo animovaný seriál, ale to je jenom sen) o skupince nekompatibilních lidí nazvaný pracovně Kapitoly (to byl první název, teď všechno zastřešují Epizody), ale je to strašně složité a zdlouhavé, takže to nějak zamrzlo.

jiné projekty

Mám rozděláno ještě několik věcí, které nezapadají do žádné z výše zmíněných kolonek. Jsou to vize dvou krátkých filmů, digitální obrazy, mluvící hlavy a další prapodivné mizernosti.

dokončeno & publikováno

Skupinová samomluva

Tahle povídka je zajímavá tím, že se připravují 4 různé verze jednoho dne. Čtyři pohledy a alternativy.

18.12.05 Práce na povídkách pokračují. Tři alternativy jsou již téměř připraveny, čtvrtá se teprve rozpracovává.

22.04.07 Po dlouhých letech postupně zveřejňuji jednotlivé verze Skupinové samomluvy.

Jak se kalila ocel

Dlouho připravovaná povídka, která je již celá publikována zde.

Playback
Příběh tří hrdinů, jejichž životy „na playback“ se protnou v jednom bodě. Nic se nevyřešilo, nic se nezměnilo.
10 vteřin
Příběh trvající pouhých 10 vteřin. Co se dá za tu dobu stihnout? Překvapivě mnoho!
píše k47, ascii@k47.cz