k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Post-rock začátku roku 2009

3. 7. 2009 (před 14 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

(několik slov o několika hudebních albech)

Tento článek jsem začal plánovat někdy začátkem tohoto roku, ale nikdy jsem se nedokopal k jeho dopsání. Časem úplně ztratil smysl, protože jsem se posunul k jiné hudbě a už nemám ty čerstvé dojmy a slova nadšení, kterými jsem chtěl popsat všechen ten pozoruhodný post-rock, který se mi tehdy dostal do rukou. I když je článek jenom torzo, stejně ho publikuji. Někomu se může odkazovaná hudba může zalíbit.


65daysofstatic – Escape From New York (info)

Živák skupiny 65daysofstatic, co víc k tomu říct. Snad jenom, že je zatraceně dobrý.


Maybeshewill – Not For Want Of Trying

Fantastická titulní skladba, kde se do šíleného kázání Howarda Beala zařezávají nekonečné kytary ostré jako žiletky & všechno to dostává nový smysl. Neuvěřitelná skladba.

Dále za zmínku stojí The Paris Hilton Sex Tape – dynamický bordel, který přechází do klavíru a zase zpátky v neustále gradující post-rockový chaos


Maybeshewill – Sing The Word Hope In Four-Part Harmony (info)

Výborné deklamační skladby Co-conspiratorsOur History Will Be What We Make Of It. Hudbou podbarvený hlas, vyprávějící o úpadku a společnosti mi naprosto učaroval. Zbývající skladby jsou taky fajn.


And So I Watch You From Afar – And So I Watch You From Afar (info, receze)

Obrovské překvapení z Irska. ASIWYFA hrají energickou a zatraceně nabitou hudbu. Už otvírák Set guitars to kill jasně naznačí o čem, že to celé bude.


Long Distance Calling – Avoid The Light (info)

Neřeknu vám proč, tohle album tak zatraceně dobře funguje, protože sám nevím. Už na první pohled je jasné, že Avoid The Light je velká věc, ale nikdo vlastně neví proč.


Lights At Sea – Lights At Sea EP (info)

Solidní album: bicí + kytary. Skladba Be silent fatasticky graduje, skřípe, vrže, nadává. OMG.


If These Trees Could Talk – Above The Earth, Below The Sky (info)

If These Trees Could Talk tentokrát vyrobili o něco generičtější postrockový zvuk než na jejich první nahrávce. Navíc mi přijde, že tu chybí nějaká zásadní věc jako Malabar Front z minulého alba. Nicméně vřele doporučuji.


Our Ceasing Voice – Steadied Stars In The Morphium Sky EP (info)

Pomalejší, snovější, rozechvělejší. Tak může působit Steadied Stars In The Morphium Sky, ale je to jenom přetvářka, která člověka ukolébá, aby pak na nepřipraveného udeřila plnou silou + fantasticky zprasený zvuk na konci As The Horizon's On Fire. Tato deska prostě funguje.


Nomia – Nomia EP (info)

Tři desetiminutové skladby, nejlepší z nich je zavírák Perseus.


Za všechnu tuhle skvělou hudbu děkujeme Wokovi, který o ní píše na svém (druhém) blogu becidel. Navíc jako dárek v komentářích u každého alba vždy zanechává odkaz na jeden soubor, který obsahuje několik MP3jek. Pěkné. Děkujeme.

PS#1: Když už mluvím o Becidelu, jeho RSS kanál je ve Wyhledawaczi v seznamu právě vyšlo.

PS#1: Začíná prosakovat, že Machinae Supremacy začínají na něčem pracovat.

píše k47, ascii@k47.cz