k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Our Ceasing Voice - Passenger Killed in Hit and Run

27. 7. 2010 (před 12 lety) — k47 (CC by-nc-sa)

Post-rockovému kvartetu z nitra rakouských alp Our Ceasing Voice vyšel nový singl Passenger Killed in Hit and Run a je fantastický! Opět!

Stejně jako z minulé nahrávky Steadied Stars In The Morphium Sky, na mě dýchla skličující, ale přesto nepochopitelně krásná hudba, která je pro Our Ceasing Voice tak typická. Perfektní kombinace hypnotizujícího ambientu a epických vzplanutí protkaných melancholií.

Poslechněte si Passenger Killed in Hit and Run (Magasit remix). Je to zatraceně intenzivní věc, který mi v mnohém připomíná East Hastings od Godspeed You! Black Emperor. Obě skladby mají klidnější první polovinu, ale v jednom bodě se odrazí a pak neustále gradují, až si říkám, že už není kam, ale přesto to tlačí ještě výš a výš až k naprostému šílenství, katarznímu post-rockovému bordelu. Pak nastane finále, hudba se zlomí, skladba končí v tichu a já se z toho tak nějak nemůžu vzpamatovat.

A obě skladby se mi v hlavě sami vizualizují, představuju si apokalyptické výjevy, konec světa, šílenství a osamoceného člověka, který prchá i když už není kam. Závěrečný zlom ticha je jako pád z útesu vstříc záhubě, svištění chladným vzduchem, poslední tiché myšlenky.

Takže asi tak.

Další věci k poslechu jsou na MySpace stránkách skupiny. Jinak můžete hledat tady.

píše k47, ascii@k47.cz