k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Our Ceasing Voice - Passenger Killed in Hit and Run 📷

publikováno 27. 7. 2010 od k47

Post-rockovému kvartetu z nitra rakouských alp Our Ceasing Voice vyšel nový singl Passenger Killed in Hit and Run a je fantastický! Opět!

Stejně jako z minulé nahrávky Steadied Stars In The Morphium Sky, na mě dýchla skličující, ale přesto nepochopitelně krásná hudba, která je pro Our Ceasing Voice tak typická. Perfektní kombinace hypnotizujícího ambientu a epických vzplanutí protkaných melancholií.

Poslechněte si Passenger Killed in Hit and Run (Magasit remix). Je to zatraceně intenzivní věc, který mi v mnohém připomíná East Hastings od Godspeed You! Black Emperor. Obě skladby mají klidnější první polovinu, ale v jednom bodě se odrazí a pak neustále gradují, až si říkám, že už není kam, ale přesto to tlačí ještě výš a výš až k naprostému šílenství, katarznímu post-rockovému bordelu. Pak nastane finále, hudba se zlomí, skladba končí v tichu a já se z toho tak nějak nemůžu vzpamatovat.

A obě skladby se mi v hlavě sami vizualizují, představuju si apokalyptické výjevy, konec světa, šílenství a osamoceného člověka, který prchá i když už není kam. Závěrečný zlom ticha je jako pád z útesu vstříc záhubě, svištění chladným vzduchem, poslední tiché myšlenky.

Takže asi tak.

Další věci k poslechu jsou na MySpace stránkách skupiny. Jinak můžete hledat tady.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

««« 3. 8. 2010 Stripy & 669-týz
»»» 26. 7. 2010 Blogerská řetěžovka #7linkscz

příbuzné články:
Post-rock začátku roku 2009 📷
Post-rocková věda 📷
Sedm let post-rocku
Koncert Machinae Supremacy zbořil Prahu, počet obětí neznámý
Post-rock a Ibuprofen 📷
Zavřete oči a poslouchejte, hraje Mono 📷

sem odkazují:
Vědomí uchvácené hudbou
Husí kůže

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz