k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

Nebavíte se? Nejste tady snad kvůli zábavě?

10. 11. 2016 — k47

Opět jsem se byl s foťákem podívat na běsnění Juggerů.


Vracel jsem se zrovna z psacího srazu NaNoWriMa, kde se mi povedlo vystřelit 2200 slov a poprvé někomu (téměř úspěšně) vysvětlit o čem Lháři vlastně budou. Už-už jsem nastupoval do vlaku, když jsme si vzpomněl: Dneska budou v Modré Škole. Otočil jsem kurz a vydal se směrem na Háje.

Šlo o exhibici Juggeru v rámci Repliconu, který se točil kolem šermu a fantasy. České Jugger týmy s sebou přivezly trochu ducha post-apokalyptické doby, kdy jedinou zábavou je brutální sport, který se hraje s psími lebkami.

Když jsem dojel na svojí zastávku, byla už tma. Exhibice měla probíhat někde venku a já začal obcházet Modrou Školu a hledat, jak se dostat dovnitř bez placení. Vstupné bylo jen 90 korun, ale zadarmo je to vždycky lepší. Na hřišti se pod rozžehnutými reflektory už srotili diváci a obrnění hráči. Ploužil jsem podél plotu, nenápadně, jako kdybych tam nepatřil, a najednou přede mnou zela otevřená brána. Nikdo ji nehlídal. Pozval jsem se dovnitř. Nikdo mě nezastavil. Potáhl jsem se mezi diváky. Pořád bez odporu. Takže dobrý. Jen oficiální fotograf v kanadách, kukle a s nožem u pasu mě trochu znervózňoval.

Bohužel moje výbava neodpovídala podmínkám. Rád bych měl Zeiss 135mm f/1.8 nebo nový 70-200mm f/2.8 od Sony, ale chybí mi 1800 respektive 2600 dolarů. Ale nedá se nic dělat. Adopt, adapt and improve. Byl jsem bez blesku, ze ctihodného beercanu jsem musel střílet na f/5, podexponovat -0.7EV, nastavit ISO 6400, rychlou závěrku a začít řešit problémy stylem spray and pray, zatímco jsem pomalu umrzal.

S výsledky nejsem spokojený, ale s přihlédnutím k okolnostem nejsou zas tak strašné. Noisy as fuck, chtělo by se dodat.

vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

štítky: #foto «« »» #grafika «« »» #tvorba «« »» #sport #apokalypsa #NaNoWriMo #fantasy #jugger

CC by-nc-sa

příbuzné články:
Pod orlojem se strhla divoká řež, počet obětí neznámý 📷
Jóga v metru? Meditace v tramvaji? Proč ne? 📷
A štěrk létal do předních řad... 📷
Náhoda tomu chtěla... 📷
Takhle to dopadá, když internetový mem vyrazí do ulic 📷
Hot shotz! 📷

sem odkazují:
Kamarádi do konce světa 📷
Armáda Trabantů 📷
Vyměním všechna svá tajemství za pár lajků

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz