k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
komentáře článku 

Post-twitterText komentáře


v6ak (2012-08-20 22:18)
Pár neutříděných myšlenek:
* Není problémem kapitalismu‚ že by nedokázal takovou síť nabídnout. Otázkou je spíše poptávka. (BTW: Google Wave...)
* Google nabízí protokol PubSubHubBub pro real time updaty RSS :)
* K podepisování: co smazané a upravené příspěvky? Dál: potřebujeme tu ještě podepsat timestamp, jinak půjde (do jisté míry) věrohodně simulovat starý stav.
* Je tu Diaspora (ta má teda ATOM, ne RSS), je tu Friendica a je tu StatusNet.
* Export na Twitter: nemusí být problém, například při poslání fotky či dlouhého příspěvku může prostě přidat odkaz na sebe a udělat si tak reklamu. To ostatně dělá třeba Friendica...


kaja47 (2012-08-21 12:22)
[995]
- u prvního bodu vycházím z toho, co říká Dmytri Kleiner http://www.youtube.com/watch?v=NW5RLBqQmFA
- Přímo ve specifikaci RSS je element , který by "měl dělat to samé .[about](Spec: Allows processes to register with a cloud to be notified of updates to the channel, implementing a lightweight publish-subscribe protocol for RSS feeds.)":[http://www.rssboard.org/rss-specification#ltcloudgtSubelementOfLtchannelgt].
- To nemusí být problém, když uživatel smaže nebo upraví starý status, řetěz podepsaných zpráv se buď roztrhne, nebo se vytvoří nová větev. Řetězové podepisování je tu jenom proto, abych mohl dostat zprávy z jiného zdroje a být si jistý, že mám konzistentní sekvenci a nic mi neuteklo. Ale když to není k dispozici, vyžádám si zprávy přímo u zdroje.
- ostatní sítě musím ještě prozkoumat
- jasně, to je rozumné


píše k47, ascii@k47.cz