k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
komentáře článku 

Planeta hoří a my nic nedělámeText komentáře


vocas (2023-01-10 21:05)
když někdo nerozumí problematice, tak by se k ní možná neměl vyjadřovat, ale rozhodně by neměl panikařit, jinak uklouzne a ekologistická ideologie ho pohltí.... https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Bstsk%C3%BD_tepeln%C3%BD_ostrov
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-co-je-tepelny-ostrov-prahy-a-proc-ho-zkoumat


k47 (2023-01-11 03:35)
Nevím, co přesně se snažíte dokázat, ale jestli je to domněnka, že se nic neděje a klimatické inferno se nekoná, pak vaše linie argumentů není zcela koherentní. Tepelný ostrov by vysvětloval tepelné extrémy jen v případě, že by se v posledních dekádách razantně změnila situace kolem Klementina, která by značně zesílila efekt tepelného ostrova. Pokud by se globální teplota ve skutečnosti nezvyšovala a tepelný ostrov by byl jen o 2 stupně více rozpálený, distribuce extrémů by byla stejná. Ale extrémů přibývá. Co to způsobuje?

Navíc přímo článek, který odkazujete téhle tezi přímo odporuje:

> Co lze očekávat v budoucnu? Vzhledem k oteplování klimatu lze očekávat další
> nárůst intenzity tepelného ostrova Prahy a to hlavně v letní polovině roku.

Jinými slovy: Tepelný ostrov bude produkovat vyšší teploty a teplotní extrémy ruku v ruce s tím, jak se otepluje globálního klimata.

Jinak, abych se vyhnul komplikacím s lokální náturou tepelných ostrovů, podíval jsem se na teplotu vzduchu v celé ČR za posledních 61 let. Z dat ČHMU je jasně vidět, že teplota má stoupavý trend v každém měsíci kromě ledna.

https://k47.cz/obrazky/albums/2023/czteploty.png

Každý rok je v průměru o něco málo teplejší než ten předchozí.

A ještě, jak mluvíte o 'ekologistická ideologii', stačí si přečíst kousek reportu IPCC, aby bylo jasné, že nám rapidně dochází čas a popírači globální klimatické katastrofy jsou buď vrazi nebo užiteční idioti vrahů.


vocas (2023-01-17 00:35)
Proboha, co hoří, kde hoří? nemám volat planetární hasiče ?????? Boha, máte tam max cca 3˚C za 61 let. Lineární. O kolik je tepleji v řecku? Průměrně o 15 K? To máte dalších 300 let klídku. Dost času na to nasázet olivovníky, citrusy a možná i se nachystat na dvě sklizně pšenice. Třeba tady bude i víc pršet. Vědi prd jak se to projeví. Neznevažuju, nepopírám změny klimatu, ale je potřeba se na to dívat racionálně. A pokud je to nutné i radikálně, ale přilepovat se na silnici může jenom debil anebo ekologista = stejně jako onehdá mladý komunista, nemá ánung jaké ideologii slouží, ale má jasno kde je zlo a koho je třeba pověsit.


píše k47, ascii@k47.cz