k47.cz
výběr kolo foto Praha povídky kultura
TECH ▞▞ | twitter RSS
komentáře článku 

Hlad a nedostatekText komentáře


Anonymous (2020-07-29 22:09)
Asi tři týdny jsem držel dietu Alternate-Day Fasting - jí se jen jednou za dva dny, popř o postním dnu se jí naprostý minimum, do 500 kalorií. Přišlo mi to asi jako nejlepší dieta, člověk se vůbec nemusí hlídat, jí co chce, a druhý den prostě nejí vůbec. Žádné velké dumání nad tabulkami, sebeomezování, vše je jasně nalajnovaný. Když má člověk postní den, hodně na procházkách přemýšlí o koloběhu potravy v přírodě, která je z velké části postavená na hladu a shánění potravy, do takové míry že dnešní zápaďan si to vůbec nedovede představit. Odnesl jsem si z toho poznatek (prožitek), že potřeba mít snídani, oběd, večeři, nedejbože v nějakém tradičním čase, je jen rutinní fikce, když jsem po ukončení půstu měl někdy hlad, tak jsem to bral jako něco normálního, co se prostě stává, kvůli čemu není potřeba hned běžet to nějak řešit, klidně to může pár hodin počkat.

Už to ze mě odeznívá. Musím si to někdy zopakovat. Ale brzy mě čeká srpnový půst "vegan co nekonzumuje ohlupující drogy", to asi s ADF míchat nebudu.


Anonymous (2020-07-29 22:16)
Ještě k tématu - prý u nás v baru seděly(i?) kdysi před nějakou akcí modelky a modelové, a volný čas, kterého měly nůše, trávily pojídáním těch cukříků v sáčku co se dávají ke kafi, jinak prakticky žádnou makroaktivitu nevykazovaly. A ten kokeš si představuju že patří spíš k těm párty po přehlídce (který právě díky tomu kokeši a mrtě chlastu a krásnejm, i když vylízanejm lidem můžou bejt fakt super) než jako něco co usnadňuje přežívat ty nekonečný stovky hodin kdy se kromě dýchání nic neděje, k tomu trpění hladem patří, modelling je přeci tvrdá práce. Ale třeba to jsou ode mě jen závistivý předsudky, prd vím..


píše k47 & hosté, ascii@k47.cz